Doping poľskej bežkyne na lyžiach Marekovej na ZOH potvrdený, zistili jej EPO

Varšava 17. marca (TASR, AP) - Poľská bežkyňa na lyžiach Cornelia Mareková si počas zimných olympijských hier vo Vancouvri pomohla krvným dopingom EPO. Podľa Poľského olympijského výboru (PKO) túto skutočnosť potvrdila B-vzorka. Prípad Marekovej je prvým vážnym dopingovým prehreškom v rámci ZOH 2010. Hovorca PKO Henryk Urbas pre oficiálnu stránku výboru uviedol, že aj preskúmanie B-vzorky dokázalo Marekovej prehrešok voči pravidlám.

Prvú vzorku bežkyni odobrali 25. februára po tom, čo pomohla Poľsku k zisku šiesteho miesta v štafete na 20 kilometrov. Mareková bola tiež členkou poľskej štafety v tímovom šprinte, ktorá obsadila deviatu priečku. V pretekoch s hromadným štartom na 30 km skončila jedenásta, na 10 km trati voľným štýlom 39. a v stíhacích pretekoch 35. Mareková a tímy, v ktorých súťažila, s najväčšou pravdepodobnosťou neuniknú diskvalifikácii a vymazaniu ich vancouverských výsledkov. Samotná bežkyňa by mala dostať dištanc, ktorý sa bude týkať aj najbližších ZOH v Soči v roku 2014.

Autor:

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím