Kumaritašviliho smrteľná nehoda nemá podľa FIL iba jedinú príčinu

Berchtesgarden 19. apríla (TASR, AP) - Medzinárodná sánkarská federácia (FIL) informovala, že smrť gruzínskeho pretekára Nodara Kumaritašviliho počas tréningu na zimnej olympiáde vo Vancouveri zapríčinilo viacero faktorov. V správe, ktorú vydali v pondelok, FIL uviedla, že to, čo sa stalo Nodarovi, bola nepredvídateľná osudná nehoda. "Po dôkladnej hĺbkovej analýze sme dospeli k záveru, že tragédia sa nestala z jediného dôvodu, ale viedol k nej sled niekoľkých komplexných náhod a udalostí," vyjadril sa generálny sekretár FIL Svein Romstad.

Dvadsaťjedenročný Kumaritašvili zomrel v deň začiatku vancouverskej olympiády počas tréningovej jazdy, keď z ľadového koryta vo Whistleri vyletel v rýchlosti okolo 145 km/h a narazil do oceľového nosníka. Gruzíncovi nezachránila život ani okamžitá pomoc zdravotníkov.

Autor:

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím