Olympijským víťazom v slalome Talian Razzoli, Babušiak na 30. mieste

Profile picture for user afinode
Juraj
Falát

Whistler 28. februára (TASR) - Taliansky lyžiar Giuliano Razzoli vyhral olympijský slalom vo Whistleri. Striebro si so stratou 16 stotín vyjazdil Chorvát Ivica Kostelič a bronz Švéd Andre Myhrer (+0,44). Slovenský reprezentant Jaroslav Babušiak skončil na 30. mieste so stratou 7,54 s.

Záver alpského programu ZOH bol zároveň poslednou šancou pre rakúskych mužov, aby sa vyhli historickej blamáži. Alpská veľmoc v dovtedajších 9 súťažiach nazbierala len tri medaily a z toho jediné zlato, pričom v mužskej kategórii bola po štyroch pretekoch bez cenného kovu. Keďže to nevyšlo ani v slalome, stalo sa tak prvýkrát v dejinách zimných olympiád. Najhoršie na tom Rakúšania boli v roku 1984 v Sarajeve, kde vydolovali iba bronz v zjazde zásluhou Antona Steinera. Teraz bol po 1. kole na rovnakej pozícii Benjamin Raich, napokon mu k pódiu chýbalo 5 stotín. Okrem neho sa česť zjazdárskej krajine márne snažili zachrániť Marcel Hirscher (skončil za Raichom piaty), Reinfried Herbst (10.) a Manfred Pranger (vypadol v 1. kole).

Víťazný Razzoli bol najrýchlejší už v 1. kole s náskokom 43 stotín na Slovinca Mitju Valenčiča, ktorý sa prepadol na 6. pozíciu. Smutné striebro slávil Kostelič - smutné preto, lebo je jeho tretím na ZOH a opäť mu len stotinky chýbali na najvyšší piedestál, kam túžil nasledovať svoju slávnu sestru. Janica Kosteličová získala štyri olympijské tituly, jej brat bol pred štyrmi rokmi druhý v klasickej kombinácii, teraz v superkombinácii i v slalome.

Výsledky – zjazdové lyžovanie, muži - slalom: 1. Razzoli (Tal.) 1:39,32 min. (47,79-51,53), 2. Kostelič (Chor.) +0,16 (48,37-51,11), 3. Myhrer (Švéd.) +0,44 (49,03-50,73), 4. Raich (Rak.) +0,49, 5. Hirscher (Rak.) +0,88, 6. Valenčič (Slovin.) +1,03, ... 30. Jaroslav Babušiak (SR) +7,54.