Organizačný výbor ZOH a ZPH 2010 očakáva vyrovnaný rozpočet, aj vďaka príspevku MOV

Vancouver 22. marca (TASR, Reuters) - Organizátori zimných olympijských i paralympijských hier vo Vancouveri očakávajú, že sa im podarí vyhnúť mínusovému výsledku v konečnom zúčtovaní oboch veľkých podujatí. "Nazdávame sa, že sme v dobrej pozícii a že skončíme s vyrovnaným rozpočtom," vyhlásil tesne pred slávnostným ukončením X. zimnej paralympiády viceprezident organizačného výboru (VANOC) Dave Cobb, ktorý však priznal, že na udržanie pracovného rozpočtu vo výške 1,67 miliardy amerických dolárov v plusových hodnotách budú musieť použiť aj prisľúbenú finančnú injekciu zo strany Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Hoci oficiálne ani jedna zo strán nezverejnila výšku pomoci, hovorí sa približne o čiastke 21 miliónov dolárov.

Napriek tomu, že v predbežnom rozpočte sa rátalo s nákladmi na ZOH i ZPH, nie je tam zahrnutá suma približne 570 miliónov dolárov za výstavbu športovísk a 900 miliónov za bezpečnostné zložky. Obe faktúry sa však financujú zo štátnej kasy.

S neobvyklým úspechom sa v Kanade stretli zimné paralympijské hry, na ktoré sa predalo dovedna až 230.000 lístkov, čo je rekordom zimnej paralympiády. Zimné hry vo Whistleri dokonca pretromfli z hľadiska sledovanosti cez internetovú stránku Medzinárodného paralympijského výboru aj čísla pekinskej letnej paralympiády.

Autor:

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri