Organizačný výbor ZOH a ZPH 2010 očakáva vyrovnaný rozpočet, aj vďaka príspevku MOV

Vancouver 22. marca (TASR, Reuters) - Organizátori zimných olympijských i paralympijských hier vo Vancouveri očakávajú, že sa im podarí vyhnúť mínusovému výsledku v konečnom zúčtovaní oboch veľkých podujatí. "Nazdávame sa, že sme v dobrej pozícii a že skončíme s vyrovnaným rozpočtom," vyhlásil tesne pred slávnostným ukončením X. zimnej paralympiády viceprezident organizačného výboru (VANOC) Dave Cobb, ktorý však priznal, že na udržanie pracovného rozpočtu vo výške 1,67 miliardy amerických dolárov v plusových hodnotách budú musieť použiť aj prisľúbenú finančnú injekciu zo strany Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Hoci oficiálne ani jedna zo strán nezverejnila výšku pomoci, hovorí sa približne o čiastke 21 miliónov dolárov.

Napriek tomu, že v predbežnom rozpočte sa rátalo s nákladmi na ZOH i ZPH, nie je tam zahrnutá suma približne 570 miliónov dolárov za výstavbu športovísk a 900 miliónov za bezpečnostné zložky. Obe faktúry sa však financujú zo štátnej kasy.

S neobvyklým úspechom sa v Kanade stretli zimné paralympijské hry, na ktoré sa predalo dovedna až 230.000 lístkov, čo je rekordom zimnej paralympiády. Zimné hry vo Whistleri dokonca pretromfli z hľadiska sledovanosti cez internetovú stránku Medzinárodného paralympijského výboru aj čísla pekinskej letnej paralympiády.

Autor:

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím