Športovci a funkcionári si v Tbilisi pripomenuli zosnulého sánkara Kumaritašviliho

Tbilisi 23. marca (TASR) - Za účasti športovcov a funkcionárov sa v utorok uskutočnila spomienka pri hrobe tragicky zosnulého gruzínskeho sánkara Nodara Kumaritašviliho. Ten prišiel o život 12. februára, iba niekoľko hodín pred otváracím ceremoniálom ZOH 2010 v kanadskom Vancouvri.

Spomienka sa uskutočnila podľa tradícií ortodoxnej cirkvi 40 dní po smrti. Pri hrobe Kumaritašviliho v rodnom meste Bakuriani sa pomodlil kňaz a obyvatelia deniny zaspievali tradičné gruzínske piesne. Na obrade sa zúčastnili aj šéf organizačného výboru ZOH 2010 John Furlong a prezident Medzinárodnej sánkarskej federácie (FIL) Josef Fendt.

„Tragická smrť môjho syna nesmie zastaviť napredovanie v športe,“ cituje slová športovcovho otca Davida Kumaritašviliho internetový portál orf.at. Národný olympijský výbor plánuje v Bakuriani postaviť sánkarskú dráhu ako spomienku na tragicky zosnulého. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) už vyjadril stavbe svoju podporu.

Kumaritašvili prišiel o život po tom, čo v rýchlosti 145 km/h stratil kontrolu nad sánkami, vyletel z dráhy a narazil do oceľového nosníka. Podľa výsledkov vyšetrovania FIL bola príčinou tragédie chyba športovca. Rodina však tento verdikt odmieta a tvrdí, že za tragédiu nesie zodpovednosť olympijská dráha.

Autor:

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri