Vancouverská olympijská dedina pod nútenou správou, kontrolu nad ňou získalo mesto

Vancouver 18. novembra (TASR, Reuters) - Developer hlavnej olympijskej dediny pre zimné hry vo Vancouvri sa v stredu dostal do konkurzného konania. Mesto Vancouver tak získa nad miliardovým projektom, ktorý ocenili za jeho ekologický dizajn, úplnú kontrolu. Mestskí funkcionári uviedli, že k rozhodnutiu hľadať súdom stanoveného správcu došli ústnou dohodou so spoločnosťou Millenium Development, ktorá nebola schopná splácať svoju pôžičku. "Namiesto toho, aby nám zaplatili šekom, čo z hľadiska nedostatku financií neboli schopní urobiť, nám dali ich majetok," povedala novinárom manažérka mesta Penny Ballemová.
Podľa pôvodného plánu mali byť pôžičky splácané z peňazí získaných z predaja luxusných nehnuteľností po olympiáde. Pôvodné úvery spoločnosti Millenium sa však "zmrazili" ešte v roku 2008 pre krízu a kolaps trhu s nehnuteľnosťami. Vypomôcť tak muselo mesto, ktoré sa zaviazalo, že dedina bude dokončená včas.

Autor:

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím