Baku 2019

1 B
EYOF
Krajina
Dátum konania
-
Slovenských športovcov
45

Slovensko do Baku vysiela 73-člennú výpravu a reprezentovať ho bude 45 športovcov vo veku 15 až 17 rokov (26 športovcov a 19 športovkýň). V Baku sa bude súťažiť v desiatich športoch. Slovensko má zastúpenie v siedmich, a to v atletike, športovej gymnastike, cyklistike, džude, tenise, zápasení a v plávaní. Slovenská výprava sa spoločne stretne 19. júla na zraze členov výpravy a do Baku odlieta 20. júla 2019.

Súčasťou atletickej výpravy je 15 športovcov (z toho 8 dievčat a 7 chlapcov) a 4 členovia realizačného tímu. V športovej gymnastike nás budú reprezentovať dvaja športovci – jedno dievča a jeden chlapec. Súčasťou výpravy sú aj dvaja členovia realizačného tímu a dvaja rozhodcovia. V cyklistike nás bude reprezentovať 5 športovcov – z toho dve dievčatá a traja chlapci. Súčasťou výpravy sú aj dvaja členovia realizačného tímu. V džude bude Slovensko reprezentovať 6 športovcov, z toho jedno dievča a päť chlapcov. Realizačný tím má dvoch členov a do Baku pocestuje aj jeden rozhodca. V tenise nás budú reprezentovať štyria športovci, z toho dve tenistky a dvaja tenisti. Súčasťou výpravy sú aj dvaja členovia realizačného tímu. V zápasení budeme mať v Baku piatich športovcov - z toho jedno dievča a štyroch chlapcov. Na EYOF pocestujú aj traja členovia realizačného tímu a rozhodca. V plávaní nás bude reprezentovať 8 športovcov (štyri dievčatá a štyria chlapci). Súčasťou výpravy sú aj dvaja členovia realizačného tímu.

V Baku sa bude súťažiť v desiatich športoch. Slovensko má zastúpenie v siedmich, a to v atletike, športovej gymnastike, cyklistike, džude, tenise, zápasení a v plávaní. (chlapci + dievčatá)

Slávnostné otvorenie letného Európskeho olympijského festivalu mládeže 2019 sa uskutoční v nedeľu 21. júla o 20:00 hod. v Baku Crystal Hall. Jednotlivé súťaže sú naplánované od nedele 21. júla do soboty 27.júla.

Dievčatá (8): Alžbeta Ragasová (5 km chôdza), Lucia Šišoláková (2000 m prekážky), Viktória Forster(100 m, 200 m), Petra Hanuliaková (oštep), Andrea Švecová (400 m, 100 m prekážky), Lujza Paliderová (skok o žrdi), Emma Paulínyová (800 m), Katarína Kišková (štafeta)

Chlapci (7): Adam Hriň (skok do diaľky, trojskok), Milan Haborák (vrh guľou), Patrik Nemčok (10 km chôdza), Filip Revaj (800 m), Ladislav Lubelec (110 m prekážky), Denis Bartek (400 m prekážky), Jakub Nemec (100 m, 200 m)

22.júl (pondelok) 

9:15 skok o žrdi (kvalifikácia D), 9:50 800 m (rozbehy D), 10:20 100 m (rozbehy D), 10:50 100 m (rozbehy CH), 18:10 110 m cez prekážky (rozbehy CH), 18:55 400 m (rozbehy D), 19:20 skok do diaľky (kvalifikácia CH), 20:05 10 km chôdza (CH)

23. júl (utorok)

18:30 100 m (D) semifinále, 18:50 100 m (CH) semifinále, 19:05 skok do diaľky (CH) finále, 20:10110 m cez prekážky (CH) finále, 20:35 100 (D) finále

24. júl (streda)

9:25 400 m prekážky (CH) rozbeh, 9:55 200 m (D) rozbeh, 10:30 200 m (CH) rozbeh, 18:50 400 m (D) finále, 19:55 800 m (D) finále

25. júl (štvrtok)

9:00 hod oštepom (D) kvalifikácia A, 9:25 vrh guľou (CH) kvalifikácia, 9:35 100 m prekážky (D) rozbeh, 10:00 hod hod oštepom (D) kvalifikácia B, 10:05 800 m (CH) rozbehy, 11:00 trojskok (CH) kvalifikácia, 11:10 200 m (D) semifinále, 11:30 200 m (CH) semifinále, 18:15 skok o žrdi (D) finále, 19:15 800 m (D) rozbeh, 20:05 2000 m prekážok (D) finále, 20:30 200 (D) finále

26. júl (piatok) 

18:00 hod oštepom (D) finále, 18:30 400 m prek. (CH) finále, 18:50 štafeta 100+200+300+400 m (D) rozbeh, 19:15 štafeta 100+200+300+400 m (CH), 19:50 vrh guľou (CH) finále, 20:15 5 km chôdza (D)

27. júl (sobota)

18:15 trojskok (CH) finále, 18:25 100 m prekážky (D) finále, 19:15 800 m (CH) finále, 19:35 štafeta 100+200+300+400 m (D) finále, 19:55 štafeta 100+200+300+400 m (CH) finále

Dievča: Sára Surmanová (viacboj)

Chlapec: Matej Nemčovič (viacboj)

23. júl 

10:00 - 19:00 kvalifikácia viacboja (CH)

24. júl 

10:00 - 19:00 kvalifikácia viacboja (D)

25. júl 

12:00 - 14:15 finále viacboja (CH), 16:00 - 18:15 finále viacboja (D)

26. júl 

14:00 - 16:00 kvalifikácia  na náradiach (preskok, bradlá) (D), kvalifikácia na náradiach (prostné, kôň, kruhy) (CH)

27. júl 

14:00 - 16:00 finále na náradiach (kladina, prostné) (D), finále na náradiach (preskok, bradlá, hrazda) (CH)

Dievčatá (2): Tereza Kurnická (preteky s hromadným štartom, časovka), Miriama Číšecká (preteky s hromadným štartom, časovka)

Chlapci (3): Martin Svrček (preteky s hromadným štartom, časovka), Jakub Slivka (preteky s hromadným štartom, časovka), Lukáš Ungvarský (preteky s hromadným štartom, časovka)

23. júl 

10:00 - 12:30 časovka (D), 17:00 - 19:30 časovka (CH)

25. júl 

10:00 - 12:30 preteky s hromadným štartom (D), 17:00 - 19:30 preteky s hromadným štartom (CH)

Dievča: Silvia Tománková (do 57 kg)

Chlapci (5): Benjamín Maťašeje (90 kg), Viktor Ádam (nad 90 kg), Samuel Ret (81 kg), Tomáš Demčák (60 kg), Miloš Krajčí (66 kg)

Program: 

24. júl 

10:30-15:15 kvalifikácia: -60 kg (CH),

16:00-18:00 finále: -60 kg (CH)

25. júl 

10:30-14:45 kvalifikácia: -57kg (D), kvalifikácia: -66kg (CH),

16:30-18:00 finále: -57kg (D), finále: -66kg (CH)

26. júl 

10:30-15:00 kvalifikácia: -90kg (CH), kvalifikácia: +90kg (CH), kvalifikácia: -81kg (CH)

16:00-18:00 finále: -90kg (CH), finále: +90kg (CH), finále: -81kg (CH)

Dievčatá (2): Salma Drugdova (dvojhra, štvorhra), Irina Balus (dvojhra, štvorhra)

Chlapci (2): Peter Benjamín Privara (dvojhra, štvorhra), Peter Naď (dvojhra, štvorhra)

21. júl 

09:00 - 17:00 1. kolo dvojhra (D), 1. kolo dvojhra (CH)

22. júl 

09:00-20:00 1. kolo dvojhra (D), 1. kolo štvorhra (D), 1. kolo dvojhra (CH), 1. kolo štvorhra (CH)

23. júl 

09:00 - 19:00 dvojhra 2. kolo (D), štvorhra 2. kolo (D), dvojhra 2. kolo (CH), štvorhra 2. kolo (CH)

24. júl 

09:00 - 17:00 3. kolo dvojhra (D), štvorhra (D) štvrťfinále, 3. kolo dvojhra (CH), štvorhra (CH) štvrťfinále

25. júl 

09:00-11:00 dvojhra (D) štvrťfinále, dvojhra (CH) štvrťfinále

12:00-15:00 štvorhra (D) semifinále, štvorhra (CH) semifinále

26. júl 

09:00-11:00 dvojhra (D) semifinále, dvojhra (CH) semifinále

12:00-15:00 štvorhra (D) finále, štvorhra (CH) finále

27. júl 

09:00-12:00 dvojhra finále (D), dvojhra finále (CH)

Dievča (1): Anna Polláková (voľný štýl 46 kg)

Chlapci (4): Tomáš Csorgo (voľný štýl 55 kg), Michal Vereš (voľný štýl 65 kg), Szeiler Matyáš (gréckorímsky štýl 60 kg), Ladislav Huszarovics (gréckorímsky štýl 65 kg)

21. júl 

10:30-13:30 kvalifikácia: 55 kg voľný štýl (CH)

16:00-17:30 finále: 55 kg voľný štýl (CH)

22. júl 

10:30-13:30 kvalifikácia voľný štýl: -46 kg (D), kvalifikácia gréckorímsky štýl: -60 kg (CH)

16:00-19:00 finále voľný štýl: -46 kg (D), finále gréckorímsky štýl: -60 kg (CH)

23. júl 

10:30-13:30 kvalifikácia grécko-rímsky štýl: -65 kg (CH), kvalifikácia voľný štýl: -65 kg (CH)

16:00-19:00 finále grécko-rímsky štýl: -65 kg, finále voľný štýl: -65 kg

Dievčatá (4): Timea Kovácsová (100m znak; 100,200 m motýlik; 200m, 400m PP), Jana Mižúrová (100m znak; 200m, 400m PP), Olivia Ana Šprláková-Zmorová (200m, 400m, 800m VŠ; 200m znak), Lilian Slušná (50m, 100m VŠ, 100m motýlik)

Chlapci (4): František Jablčník (200m VŠ; 200m, 400m PP), Matej Daniš (50m, 100m VŠ, 100m motýlik), Bence Dikácz (1500m VŠ, 100m, 200m prsia), Patrik Folťan (50m VŠ; 100m, 200m znak; 100m motýlik)

22. júl 

09:00 - 11:30 
100 m voľný spôsob (D), 200 m motýlik (D), 100 m znak (CH), 400 m pol. pret. (D), 200 m prsia (CH), 200 m znak (D)

17:00 - 20:00 
400 m pol. pret. (D) finále, 100 m voľný spôsob (D) semifinále, 200 m prsia (CH) semifinále, 200 m motýlik (D) semifinále, 100 m znak (CH) semifinále, 200 m znak (D) semifinále

23. júl 

09:00 - 11:30 
100 m voľný spôsob (CH), 400 m voľný spôsob (D), 200 m pol. preteky (CH), 4x100 m voľný spôsob mix, 1500 m voľný spôsob (CH) - pomalá rozplavba

17:00 - 20:00 
100 m znak (CH), 400 m voľný spôsob (D) finále, 100 m voľný spôsob (CH) semifinále, 200 m motýlik (D) finále, 200 m pol. pret. (CH) semifinále, 200 m znak (D) semifinále, 200 m prsia (CH) finále, 100 m voľný spôsob (D) finále, 1500 m voľný spôsob (CH) - rýchla rozplavba, 4x100 m voľný spôsob mix (finále)

24. júl 

09:00 - 11:30 
200 m voľný spôsob (D), 200 m znak (CH), 100 m motýlik (D), 4x100 m voľný spôsob (CH), 4x100 m voľný spôsob (D)

17:00 - 20:00 
200 m voľný spôsob (D) semifinále, 200 m znak (CH) semifinále, 100 m voľný spôsob (CH) finále, 100 m motýlik (D) semifinále, 200 m pol. pret. (CH) finále, 4x100 m voľný spôsob (CH) finále, 4x100 m voľný spôsob (D) finále

25. júl 

09:00 - 11:30 
50 m voľný spôsob (CH), 100 m znak (D), 100 m prsia (CH), 200 m pol. pret. (D), 100 m motýlik (CH), 200 m voľný spôsob (CH), 4x100 m pol. pret. MIX

17:00 - 20:00
50 m voľný spôsob (CH) semifinále, 100 m znak (D) semifinále, 100 m prsia (CH) semifinále, 200 m pol. pret. (D) semifinále, 100 m motýlik (CH) semifinále, 200 m voľný spôsob (CH) semifinále, 200 m voľný spôsob (D) finále, 200 m znak (CH) finále, 100 m motýlik (D) finále, 50 m voľný štýl (CH) finále

26. júl 

09:00 - 11:30 
50 m voľný spôsob (D), 400 m pol. pret. (CH), 4x100 m pol. pret. (D), 4x100 m pol. pret. (CH), 800 m voľný spôsob (D) pomalšia rozplavba, 400 m pol. pret. (CH) semifinále

17:00 - 20:00
50 m voľný štýl (D) semifinále, 800 m voľný spôsob (D) rýchlejšia rozplavba, 400 m pol. pret. (CH) finále, 100 m znak (D) finále, 100 m prsia (CH) finále, 200 m voľný spôsob (CH) finále, 200 m pol. pret. (D) finále, 100 m motýlik (CH) finále, 50 m voľný štýl (D) finále, 4x100 m pol. pret. (D) finále, 4x100 m pol. pret. (CH) finále

Výsledky slovenských športovcov
Športovec Výprava Šport Disciplína Umiestnenie
Svrček Martin Svrček
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom B
Revaj Filip Revaj
SR
atletika 800 m 4
Forster Viktória Forster
SR
atletika 200 m 4
Drugdová Salma Drugdová
SR
tenis dvojhra 5
Polláková Anna Polláková
SR
zápasenie voľným štýlom 46 kg 5
Forster Viktória Forster
SR
atletika 100 m 6
Adam Viktor Ádam
SR
džudo 90 kg 7
Ret Samuel Ret
SR
džudo 81kg 7
Šišoláková Lucia Šišoláková
SR
atletika 2000 m prekážky 7
Hrin Adam Hriň
SR
atletika skok do diaľky 8
Jablčník František Jablčník
SR
plávanie 400 m polohové preteky 8
Krajči Miloš Krajči
SR
džudo 66 kg 9
Demčák Tomas Demčák
SR
džudo 60 kg 9
Švecová Andrea Švecová
SR
atletika 400 m 10
Paulínyová Emma Paulínyová
SR
atletika 800 m 10
Nemčok Patrik Nemčok
SR
atletika 10 km chôdza 10
Paliderová Lujza Paliderová
SR
atletika Skok o žrdi 10
Matašeje Benjamín Matašeje
SR
džudo do 90 kg 11
Kisková Katarína Kisková
SR
atletika stíhacia štafeta 11
Paulínyová Emma Paulínyová
SR
atletika stíhacia štafeta 11
Švecová Andrea Švecová
SR
atletika stíhacia štafeta 11
Forster Viktória Forster
SR
atletika stíhacia štafeta 11
Nemec Jakub Nemec
SR
atletika 200 m 12
Šprláková-Zmorová Olivia Ana Šprláková-Zmorová
SR
plávanie 200 m znak 13
Jablčník František Jablčník
SR
plávanie 200 m polohové preteky 13
Slušná Lillian Slušná
SR
plávanie 50 m voľný spôsob 13
Ragasová Alzbeta Ragasová
SR
atletika 5 km chôdza 13
Šprláková-Zmorová Olivia Ana Šprláková-Zmorová
SR
plávanie 800 m voľný spôsob 13
Bartek Denis Bartek
SR
atletika 400 m prekážky 14
Folťan Patrik Folťan
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 14
Daniš Matej Daniš
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 14
Dikácz Bence Dikácz
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 14
Jablčník František Jablčník
SR
plávanie 4x 100 m polohové preteky 14
Jablčník František Jablčník
SR
plávanie 200 m voľný spôsob 14
Vereš Michal Vereš
SR
zápasenie voľným štýlom 65 kg 14
Nemec Jakub Nemec
SR
atletika 100 m 15
Kovácsová Timea Kovácsová
SR
plávanie 200 m motýlik 15
Csorgo Tomáš Csörgö
SR
zápasenie voľným štýlom 55 kg 15
Švecová Andrea Švecová
SR
atletika 100 m prekážky 16
Folťan Patrik Folťan
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 16
Daniš Matej Daniš
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 16
Dikácz Bence Dikácz
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 16
Jablčník František Jablčník
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob 16
Haborak Milan Haborák
SR
atletika vrh guľou 17
Kovácsová Timea Kovácsová
SR
plávanie 400 m polohové preteky 17
Tomanková Silvia Tomanková
SR
džudo 57 kg 17
Dikácz Bence Dikácz
SR
plávanie 400 m polohové preteky 18
Šprláková-Zmorová Olivia Ana Šprláková-Zmorová
SR
plávanie 400 m voľný spôsob 18
Ungvarský Lukáš Ungvarský
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 18
Slušná Lillian Slušná
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 18
Folťan Patrik Folťan
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 18
Šprláková-Zmorová Olivia Ana Šprláková-Zmorová
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 18
Daniš Matej Daniš
SR
plávanie 4x 100 m voľný spôsob MIX 18
Svrček Martin Svrček
SR
cestná cyklistika časovka 19
Dikácz Bence Dikácz
SR
plávanie 1500 m voľný spôsob 20
Slivka Jakub Slivka
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 20
Mižúrová Jana Mižúrová
SR
plávanie 400 m polohové preteky 21
Mižúrová Jana Mižúrová
SR
plávanie 200 m prsia 22
Folťan Patrik Folťan
SR
plávanie 200 m znak 23
Kurnická Tereza Kurnická
SR
cestná cyklistika časovka 24
Szeiler Matyas Szeiler
SR
gréckorímske zápasenie 60 kg 24
Huszarovics Ladislav Huszarovics
SR
gréckorímske zápasenie 65 kg 24
Dikácz Bence Dikácz
SR
plávanie 100 m prsia 25
Kovácsová Timea Kovácsová
SR
plávanie 200 m polohové preteky 25
Folťan Patrik Folťan
SR
plávanie 100 m znak 26
Dikácz Bence Dikácz
SR
plávanie 200 m prsia 26
Kovácsová Timea Kovácsová
SR
plávanie 100 m znak 27
Mižúrová Jana Mižúrová
SR
plávanie 100 m prsia 27
Šprláková-Zmorová Olivia Ana Šprláková-Zmorová
SR
plávanie 200 m voľný spôsob 30
Mižúrová Jana Mižúrová
SR
plávanie 200 m polohové preteky 32
Daniš Matej Daniš
SR
plávanie 50 m voľný spôsob 32
Folťan Patrik Folťan
SR
plávanie 50 m voľný spôsob 33
Kovácsová Timea Kovácsová
SR
plávanie 100 m motýlik 35
Daniš Matej Daniš
SR
plávanie 100 m motýlik 36
Folťan Patrik Folťan
SR
plávanie 100 m motýlik 37
Slušná Lillian Slušná
SR
plávanie 100 m voľný spôsob 40
Daniš Matej Daniš
SR
plávanie 100 m voľný spôsob 40
Slušná Lillian Slušná
SR
plávanie 100 m motýlik 41
Kurnická Tereza Kurnická
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 43
Nemcovic Matej Nemčovič
SR
športová gymnastika viacboj 46
Čišecká Miriama Čišecká
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom 46
Surmanová Sára Surmanová
SR
športová gymnastika viacboj 47
Čišecká Miriama Čišecká
SR
cestná cyklistika časovka 58
Ungvarský Lukáš Ungvarský
SR
cestná cyklistika časovka 70
Slivka Jakub Slivka
SR
cestná cyklistika časovka 77
Mižúrová Jana Mižúrová
SR
plávanie 100 m znak DNS
Hanuliaková Petra Hanuliaková
SR
atletika hod oštepom DNF
Bartek Denis Bartek
SR
atletika stíhacia štafeta DNF
Nemec Jakub Nemec
SR
atletika stíhacia štafeta DNF
beladič Samuel Beladič atletika stíhacia štafeta DNF
Revaj Filip Revaj
SR
atletika stíhacia štafeta DNF
Privara Peter Benjamin Privara
SR
tenis dvojhra 2. kolo
Naď Peter Naď
SR
tenis dvojhra 2. kolo
Balus Irina Balus
SR
tenis dvojhra 2. kolo
Privara Peter Benjamin Privara
SR
tenis štvorhra 2. kolo
Drugdová Salma Drugdová
SR
tenis štvorhra 2. kolo
Naď Peter Naď
SR
tenis štvorhra 2. kolo
Balus Irina Balus
SR
tenis štvorhra 2. kolo