Tokio 2020

1 Z
2 S
1 B
OH
Krajina
Dátum konania
-
Slovenských športovcov
41

Program Slovákov na OH Tokio 2020 Kompletný program OH

Pôvodne sa olympijské hry v Tokiu 2020 mali konať od 24. júla do 9. augusta 2020. Celosvetová pandémia nového koronavírusu však zapríčinila preloženie na nový termín. Športová udalosť roka sa uskutoční od 23. júla do 8. augusta 2021.

Tokio sa stane len piatym mestom v histórii, do ktorého sa olympijské hry vrátia. Pripojí sa k Aténam, Parížu, Londýnu a Los Angeles. V minulosti sa hry olympiády konali v Tokiu v roku 1964, vtedajšia československá výprava z nich priviezla štrnásť medailí.

Na Hrách XXXII. olympiády sa bude bojovať o 339 medailových kompletov, do programu sa vrátia bejzbal a softbal, novými športami budú športové lezenie, karate, surfing a skejtbording. Organizátori využijú aj časť športovísk z roku 1964, celkovo sa bude súťažiť v 33 objektoch. V októbri 2019 Medzinárodný olympijský výbor rozhodol, že maratón a preteky v chôdzi sa z dôvodu obáv z vysokých teplôt uskutočnia na ostrove Hokkaidó v Sappore.

Livestream

 
Výsledky slovenských športovcov
Športovec Výprava Šport Disciplína Umiestnenie
Rehák Štefečeková Zuzana Rehák Štefečeková OLY
SR
športová streľba trap Z
Grigar Jakub Grigar OLY
SR
vodný slalom K1 S
Sabbatini Rory Sabbatini
SR
golf jednotlivci S
Myšák Denis Myšák
SR
rýchlostná kanoistika K4 500 m B
Baláž Samuel Baláž
SR
rýchlostná kanoistika K4 500 m B
Vlček Erik Vlček OLY
SR
rýchlostná kanoistika K4 500 m B
Botek Adam Botek
SR
rýchlostná kanoistika K4 500 m B
Rehák Štefečeková Zuzana Rehák Štefečeková OLY
SR
športová streľba mix trap 4
Varga Erik Varga OLY
SR
športová streľba mix trap 4
Beňuš Matej Beňuš OLY
SR
vodný slalom C1 6
Jány Patrik Jány
SR
športová streľba vzduchová puška 10 m 7
Kovačócy Marián Kovačócy
SR
športová streľba mix trap 8
Špotáková Jana Špotáková
SR
športová streľba mix trap 8
Mintálová Eliška Mintálová
SR
vodný slalom K1 9
Škáchová Monika Škáchová
SR
vodný slalom C1 9
Klein Lukáš Klein
SR
tenis štvorhra 9
Polášek Filip Polášek
SR
tenis štvorhra 9
Pištej Ľubomír Pištej
SR
stolný tenis mix štvorhra 9
Balážová Barbora Balážová
SR
stolný tenis mix štvorhra 9
Csemez Andrej Csemez
SR
box do 75 kg 9
Baláž Samuel Baláž
SR
rýchlostná kanoistika K2 1000 m 10
Botek Adam Botek
SR
rýchlostná kanoistika K2 1000 m 10
Varga Erik Varga OLY
SR
športová streľba trap 11
Barteková Danka Barteková OLY
SR
športová streľba skeet 13
Jány Patrik Jány
SR
športová streľba ľubovoľná malokalibrovka 3x40 13
Tóth Matej Tóth OLY
SR
atletika 50 km chôdza 14
Gelle Peter Gelle
SR
rýchlostná kanoistika K1 1000 m 14
Makojev Boris Makojev
SR
zápasenie voľným štýlom do 86 kg 14
Zapletalová Emma Zapletalová
SR
atletika 400 m prekážky 15
Wang Jang Wang
SR
stolný tenis dvojhra 17
Nagy Richard Nagy OLY
SR
plávanie 400 m polohové preteky 23
Lomnický Marcel Lomnický
SR
atletika hod kladivom 24
Gajanová Gabriela Gajanová
SR
atletika 800 m 25
Hrašnová Martina Hrašnová
SR
atletika hod kladivom 25
Tužinský Juraj Tužinský
SR
športová streľba Vzduchová pištoľ 10 m 27
Podmaníková Andrea Podmaníková
SR
plávanie 100 m prsia 28
Podmaníková Andrea Podmaníková
SR
plávanie 200 m prsia 30
Baránková Denisa Baránková
SR
lukostreľba ženy 33
Kubiš Lukáš Kubiš
SR
cestná cyklistika časovka 37
Nagy Richard Nagy OLY
SR
plávanie 200 m motýlik 37
Morvay Michal Morvay
SR
atletika 50 km chôdza 41
Úradník Miroslav Úradník
SR
atletika 20 km chôdza 41
volko Ján Volko
SR
atletika 200 m 42
Czaková Mária Katerinka Czaková OLY
SR
atletika 20 km chôdza 45
volko Ján Volko
SR
atletika 100 m 46
Mokošová Barbora Mokošová OLY
SR
športová gymnastika viacboj 52
Sagan Juraj Sagan
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom DNF
Kubiš Lukáš Kubiš
SR
cestná cyklistika preteky s hromadným štartom DNF
Repiská Martina Repiská
SR
bedminton dvojhra skupina
Klein Lukáš Klein
SR
tenis dvojhra 1. kolo
Gombos Norbert Gombos
SR
tenis dvojhra 1. kolo
Balážová Barbora Balážová
SR
stolný tenis dvojhra 2. kolo

Kvalifikovaní športovci

2

Lukáš Kubiš

cestná cyklistika - časovka, preteky s hromadným štartom
2

Juraj Sagan

cestná cyklistika - preteky s hromadným štartom, časovka
1

Andrea Podmaníková

plávanie - 100 m prsia, 200 m prsia
2

Richard Nagy OLY

plávanie - 400 m polohové preteky, 200 m motýlik
1

Lukáš Klein

tenis - štvorhra
1

Miroslav Úradník

atletika - 20 km chôdza
1

Filip Polášek

tenis - štvorhra
1

Norbert Gombos

tenis - dvojhra
2

Monika Škáchová

vodný slalom - C1
8

Ján Volko

atletika - 100 m, 200 m
3

Martina Hrašnová

atletika - hod kladivom
1

Mária Katerinka Czaková OLY

atletika - 20 km chôdza
1

Marián Kovačócy

športová streľba - trap, mix trap
1

Jana Špotáková

športová streľba - mix trap, trap
1

Rory Sabbatini

golf
1 S
3

Gabriela Gajanová

atletika - 800 m
2

Juraj Tužinský

športová streľba - vzduchová puška 10 m
4

Zuzana Rehák Štefečeková OLY

športová streľba - trap, mix trap
1 Z
2 S
1

Patrik Jány

športová streľba - vzduchová puška 10 m, ľubovoľná malokalibrovka 3x40
4

Danka Barteková OLY

športová streľba - skeet
1 B
1

Erik Varga OLY

športová streľba - trap, mix trap
2

Marcel Lomnický

atletika - hod kladivom
2

Peter Gelle

rýchlostná kanoistika - K1 1000 m
2

Denis Myšák

rýchlostná kanoistika - K4 500 m
1 S
1 B
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri