Ponuka výstav

Výstava „Od rituálu k symbolu. Z histórie olympijskej štafety“ 

Približuje vyše 80- ročnú históriu putovania pochodne, od prvej štafety v roku 1936 po súčasnosť. Pozornosť na výstave je venovaná aj skutočnosti, že v roku 1936 jediný raz v histórii štafeta prebehla aj cez dnešné územie Slovenska. Výstavu je možné doplniť aj o trojrozmerný materiál. 
12 ks zvinovacích bannerov, 80x200 cm
od ritualov k symbolom

 

Výstava „Oblečenie slovenských olympijských výprav na zimných olympijských hrách“

Oblečenie slovenských olympionikov na jednotlivých zimných olympijských hrách od roku 1994. Výstavu je možné doplniť o ukážky oblečenia olympionikov. 
8 ks rollupov, 85x200 cm
oblecenie

 

Výstava „Sánkovanie“

Vývoj sánkovania na Slovensku aj v zahraničí, jeho začiatky na zimných olympijských hrách a účasť slovenských sánkarov na nich. Časť výstavy je venovaná Márii Jasenčákovej, päťnásobnej olympioničke. 
6 ks zvinovacích bannerov, 80x200 cm
sankovanie

 

Výstava „Faja“

Výstava je venovaná Márii Mračnovej, rod. Faithovej, bývalej skvelej atlétke- skokanke do výšky. Je zakladateľka a jediná predsedníčka Olympijskej spoločnosti Slovenska (1990-1995), predsedníčka prípravného výboru na ustanovenie Slovenského olympijského výboru (SOV - zal. 1992)a do roku 2008 aj jeho podpredsedníčka. 
9 ks zvinovacích bannerov 80x200 cm
faja

 

Výstava „Nájdi si svoje hobby! Olympijské a športové zberateľstvo na Slovensku“

Cieľ výstavy je predstaviť verejnosti široký záber špecifického druhu zberateľstva na Slovensku, ktorý má silnú tradíciu a dosahuje vo svetovom zberateľstve veľmi cenné úspechy najmä v oblasti filatelie a odznakov. 
9 ks zvinovacích bannerov 80x200 cm

hobby

 

Výstava „Hasan Fazlič - Čampraz (Sarajevo 84)“

Hasan Fazlič, svetoznámy umelec z Bosny a Hercegoviny, vytvoril počas XIV. zimných olympijských hier 1984 v Sarajeve sériu karikatúr s názvom „čampraz“ (výkrik detí pri sánkovačke). Z nich bolo vybraných 17 kresieb, z ktorých organizátori pripravili 50 špeciálnych, číslovaných a Hasanom Fazlićom podpísaných setov. Tieto sety boli následne odovzdané ako dar primátora Sarajeva vybraným členom olympijského hnutia. 
17 karikatúr v ráme 32x45 cm
fazlic

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri