Atletika

2 Z
1 S
3 B
Kategória
Počet slovenských športovcov, muži / ženy
97 / 46
Výsledky
Športovec Hry Výprava Disciplína Umiestnenie
Tóth Matej Tóth Rio de Janeiro 2016
Slovensko
50 km chôdza Z
Pribilinec Jozef Pribilinec Soul 1988
ČSSR
20 km chôdza Z
Csermák József Csermák Helsinki 1952
Maďarsko
hod kladivom Z
Németh Imre Németh Londýn 1948
Maďarsko
hod kladivom Z
Bugár Imrich Bugár Moskva 1980
ČSSR
hod diskom S
Strauch Vojtech Strauch Amsterdam 1928
Maďarsko
hod oštepom S
Koczán Mór Koczán Štokholm 1912
Uhorsko
hod oštepom B
Németh Imre Németh Helsinki 1952
Maďarsko
hod kladivom B
Šuranová Eva Šuranová Mníchov 1972
ČSSR
skok do diaľky B
Čisťjaková Galina Čisťjaková Soul 1988
ZSSR
skok do diaľky B
Szokol Alojz Szokol Atény 1896
Uhorsko
100 m B
Václav Čevona Londýn 1948
ČSR
1500 m 4
László Tábori Melbourne 1956
Maďarsko
1500 m 4
Szokol Alojz Szokol Atény 1896
Uhorsko
trojskok 4
Juraj Demeč Mníchov 1972
ČSSR
4x100 m 4
Mária Mračnová-Faithová Montreal 1976
ČSSR
skok do výšky 4
Zoltán Speidl Paríž 1900
Uhorsko
800 m 5
Jozef Plachý Ciudad de México 1968
ČSSR
800 m 5
Tóth Matej Tóth Londýn 2012
Slovensko
50 km chôdza 5
Roman Mrázek Barcelona 1992
ČSSR
50 km chôdza 5
Roman Mrázek Soul 1988
ČSSR
20 km chôdza 5
Lomnický Marcel Lomnický Rio de Janeiro 2016
Slovensko
hod kladivom 5
Csermák József Csermák Melbourne 1956
Maďarsko
hod kladivom 5
Hrivnák Klocová Lucia Hrivnák Klocová Londýn 2012
Slovensko
1500 m 5
Dušan Moravčík Mníchov 1972
ČSSR
3000 m prekážky 5
Jozef Plachý Moskva 1980
ČSSR
1500 m 6
Mária Mračnová-Faithová Ciudad de México 1968
ČSSR
skok do výšky 6
Dušan Malovec Moskva 1980
ČSSR
4x400 m 7
Libor Charfreitag Atény 2004
Slovensko
hod kladivom 7
Juraj Luntzer Londýn 1908
Uhorsko
hod diskom voľným štýlom 7
Ilona Szikora Helsinki 1952
Maďarsko
hod diskom 8
Hrašnová Martina Hrašnová Peking 2008
Slovensko
hod kladivom 8
Libor Charfreitag Peking 2008
Slovensko
hod kladivom 8
Eva Glesková-Lehocká Mníchov 1972
ČSSR
100 m 8
Mikuláš Konopka Atény 2004
Slovensko
vrh guľou 10
Pavol Blažek Moskva 1980
ČSSR
50 km chôdza 10
Pavol Szikora Soul 1988
ČSSR
50 km chôdza 10
Dušan Moravčík Moskva 1980
ČSSR
3000 m prekážky 10
Milan Haborák Sydney 2000
Slovensko
vrh guľou 11
Hrivnák Klocová Lucia Hrivnák Klocová Peking 2008
Slovensko
800 m 11
Zuzana Hlavoňová-Kováčiková Sydney 2000
Česko
skok do výšky 11
Bugár Imrich Bugár Soul 1988
ČSSR
hod diskom 12
Margaréta Schieferová Berlín 1936
ČSR
hod diskom 12
Pavol Blažek Soul 1988
ČSSR
50 km chôdza 12
Velďáková Dana Velďáková Londýn 2012
Slovensko
trojskok 12
Zuzana Hlavoňová-Kováčiková Atlanta 1996
Česko
skok do výšky 12
Koczán Mór Koczán Štokholm 1912
Uhorsko
hod oštepom obojruč 12
Juraj Benčík Moskva 1980
ČSSR
50 km chôdza 13
Svatopluk Sýkora Rím 1960
ČSSR
50 km chôdza 14
Peter Korčok Atény 2004
Slovensko
50 km chôdza 14
Pavol Blažek Moskva 1980
ČSSR
20 km chôdza 14
Čisťjaková Galina Čisťjaková Atlanta 1996
Slovensko
trojskok 14
Dmitrij Vaľukevič Peking 2008
Slovensko
trojskok 14
Pavol Blažek Soul 1988
ČSSR
20 km chôdza 15
Miloslav Konopka Atény 2004
Slovensko
hod kladivom 15
Lomnický Marcel Lomnický Londýn 2012
Slovensko
hod kladivom 15
Velďáková Jana Velďáková Rio de Janeiro 2016
Slovensko
skok do diaľky 15
Milan Mikuláš Barcelona 1992
ČSSR
trojskok 15
Róbert Ruffíni Soul 1988
ČSSR
skok do výšky 15
Karol Kobulszky Štokholm 1912
Uhorsko
hod diskom 16
Karol Kobulszky Štokholm 1912
Uhorsko
hod diskom obojruč 16
Peter Tichý Sydney 2000
Slovensko
50 km chôdza 17
Roman Mrázek Soul 1988
ČSSR
50 km chôdza 17
Pavol Blažek Barcelona 1992
ČSSR
20 km chôdza 17
Pavol Maľa Berlín 1936
ČSR
hod oštepom 17
Velďáková Dana Velďáková Rio de Janeiro 2016
Slovensko
trojskok 17
Bátovský Miloš Bátovský Atény 2004
Slovensko
50 km chôdza 18
Csermák József Csermák Rím 1960
Maďarsko
hod kladivom 18
Hrivnák Klocová Lucia Hrivnák Klocová Atény 2004
Slovensko
800 m 19
Igor Kollár Barcelona 1992
ČSFR
20 km chôdza 19
Hrašnová Martina Hrašnová Rio de Janeiro 2016
Slovensko
hod kladivom 19
Štefan Drubina Londýn 1908
Uhorsko
3500 m 19
Bugár Imrich Bugár Barcelona 1992
ČSSR
hod diskom 20
Štefan Malík Sydney 2000
Slovensko
50 km chôdza 20
Roman Mrázek Atlanta 1996
Slovensko
50 km chôdza 20
Pribilinec Jozef Pribilinec Moskva 1980
ČSSR
20 km chôdza 20
Hrašnová Martina Hrašnová Londýn 2012
Slovensko
hod kladivom 20
Milan Gombala Atlanta 1996
Česko
skok do diaľky 20
Roman Moravec Mníchov 1972
ČSSR
skok do výšky 20
Juraj Luntzer Štokholm 1912
Uhorsko
hod diskom obojruč 20
Juraj Luntzer Štokholm 1912
Uhorsko
hod diskom 21
Štefan Malík Atlanta 1996
Slovensko
50 km chôdza 21
Ján Takáč Berlín 1936
ČSR
maratón 21
Zuzana Malíková Atény 2004
Slovensko
20 km chôdza 22
Koczán Mór Koczán Paríž 1924
ČSR
hod oštepom 22
Mikuláš Konopka Sydney 2000
Slovensko
vrh guľou 23
Peter Korčok Sydney 2000
Slovensko
50 km chôdza 23
Kučmín Anton Kučmín Londýn 2012
Slovensko
20 km chôdza 23
Miloslav Konopka Peking 2008
Slovensko
hod kladivom 23
Čisťjaková Galina Čisťjaková Atlanta 1996
Slovensko
skok do diaľky 23
Slaven Dizdarevič Peking 2008
Slovensko
desaťboj 24
Milan Gombala Barcelona 1992
ČSFR
skok do diaľky 25
Alica Javadová Atlanta 1996
Slovensko
skok do výšky 25
Majdán Dušan Majdán Rio de Janeiro 2016
Slovensko
50 km chôdza 26
Tóth Matej Tóth Peking 2008
Slovensko
20 km chôdza 26
Zuzana Hlavoňová-Kováčiková Atény 2004
Česko
skok do výšky 26
Marián Vanderka Sydney 2000
Slovensko
4x400 m 27
Marcel Lopuchovský Sydney 2000
Slovensko
4x400 m 27
Štefan Balošák Sydney 2000
Slovensko
4x400 m 27
Radoslav Holúbek Sydney 2000
Slovensko
4x400 m 27
Pavol Szikora Barcelona 1992
ČSSR
50 km chôdza 27
Marián Bokor Sydney 2000
Slovensko
hod oštepom 27
Velďáková Jana Velďáková Londýn 2012
Slovensko
skok do diaľky 27
Ján Záhončík Barcelona 1992
ČSFR
20 km chôdza 28
Anna Pichrtová Atény 2004
Česko
maratón 28
Hrivnák Klocová Lucia Hrivnák Klocová Rio de Janeiro 2016
Slovensko
beh na 800 m 28
Pavol Blažek Barcelona 1992
ČSSR
50 km chôdza 29
Milan Haborák Peking 2008
Slovensko
vrh guľou 30
Libor Charfreitag Sydney 2000
Slovensko
hod kladivom 30
Kabelka Michal Kabelka Londýn 2012
Slovensko
skok do výšky 30
Igor Kollár Sydney 2000
Slovensko
20 km chôdza 31
Peter Tichý Atlanta 1996
Slovensko
50 km chôdza 32
Tóth Matej Tóth Atény 2004
Slovensko
20 km chôdza 32
Zuzana Malíková Peking 2008
Slovensko
20 km chôdza 32
Kučmín Anton Kučmín Rio de Janeiro 2016
Slovensko
20 km chôdza 32
Marián Bokor Atény 2004
Slovensko
hod oštepom 32
Miloslav Konopka Sydney 2000
Slovensko
hod kladivom 32
Koczán Mór Koczán Štokholm 1912
Uhorsko
hod diskom 33
Peter Horák Peking 2008
Slovensko
skok do výšky 33
Jaroslav Žitňanský Atény 2004
Slovensko
hod diskom 35
Bátovský Miloš Bátovský Peking 2008
Slovensko
50 km chôdza 35
Bubeník Matúš Bubeník Rio de Janeiro 2016
Slovensko
skok do výšky 35
Kazimír Verkin Atény 2004
Slovensko
50 km chôdza 36
Miriam Bobková Peking 2008
Slovensko
100 m prekážky 37
Jaroslav Žitňanský Atlanta 1996
Slovensko
hod diskom 38
Róbert Valíček Atlanta 1996
Slovensko
20 km chôdza 38
Radoslav Holúbek Sydney 2000
Slovensko
400 m prekážky 40
Róbert Valíček Sydney 2000
Slovensko
20 km chôdza 41
Putalová Iveta Putalová Rio de Janeiro 2016
Slovensko
beh na 400 m 41
Zuzana Blažeková Sydney 2000
Slovensko
20 km chôdza 43
Štefan Balošák Sydney 2000
Slovensko
400 m 44
Kučera Martin Kučera Rio de Janeiro 2016
Slovensko
400 m prekážky 44
Ľudmila Melicherová Soul 1988
ČSSR
maratón 45
Repčík Jozef Repčík Rio de Janeiro 2016
Slovensko
beh na 800 m 45
Repčík Jozef Repčík Peking 2008
Slovensko
800 m 46
Pavol Blažek Atlanta 1996
SR
20 km chôdza 46
Kazimír Verkin Peking 2008
Slovensko
50 km chôdza 47
Bátovský Miloš Bátovský Londýn 2012
Slovensko
50 km chôdza 48
Czaková Mária Czaková Rio de Janeiro 2016
Slovensko
20 km chôdza 48
Czaková Mária Czaková Londýn 2012
Slovensko
20 km chôdza 53
Marián Vanderka Sydney 2000
Slovensko
200 m 53
Gáliková Mária Gáliková Rio de Janeiro 2016
Slovensko
20 km chôdza 55
Róbert Štefko Atény 2004
Česko
maratón 63
Zuzana Tomas Peking 2008
Slovensko
maratón 67
Marcel Matanin Atény 2004
Slovensko
maratón 81
Berešová Katarína Berešová Londýn 2012
Slovensko
maratón 99
Berešová Katarína Berešová Rio de Janeiro 2016
Slovensko
maratón 107
Štefan Balošák Atlanta 1996
Slovensko
400 m semifinále
László Barsi Amsterdam 1928
Maďarsko
400 m semifinále
László Barsi Amsterdam 1928
Maďarsko
800 m semifinále
Jozef Plachý Mníchov 1972
ČSSR
800 m semifinále
Václav Čevona Helsinki 1952
ČSR
1500 m semifinále
Jozef Plachý Moskva 1980
ČSSR
1500 m semifinále
Ivan Daniš Mníchov 1972
ČSSR
400 m prekážky semifinále
Štefan Jankovich Štokholm 1912
Uhorsko
4x100 m semifinále
František Szobota Štokholm 1912
Uhorsko
4x100 m semifinále
Eva Glesková-Lehocká Ciudad de México 1968
ČSSR
100 m semifinále
František Szobota Štokholm 1912
Uhorsko
100 m semifinále
Eva Glesková-Lehocká Tokio 1964
ČSSR
100 m semifinále
Štefan Jankovich Štokholm 1912
Uhorsko
100 m semifinále
Štefan Déván Štokholm 1912
Uhorsko
200 m semifinále
Eva Glesková-Lehocká Ciudad de México 1968
ČSSR
200 m semifinále
Miroslav Vanko Atlanta 1996
Slovensko
5 km semifinále
Štefan Balošák Atlanta 1996
Slovensko
400 m medzibeh
Andrej Engel Los Angeles 1932
ČSR
100 m medzibeh
Igor Kováč Atlanta 1996
Slovensko
110 m prekážky medzibeh
Milan Haborák Sydney 2000
Slovensko
vrh guľou kvalifikácia
Koczán Mór Koczán Londýn 1908
Uhorsko
vrh guľou kvalifikácia
Valér Barač Berlín 1936
ČSR
vrh guľou kvalifikácia
Mikuláš Konopka Atény 2004
Slovensko
vrh guľou kvalifikácia
Koczán Mór Koczán Londýn 1908
Uhorsko
hod diskom kvalifikácia
Valér Barač Berlín 1936
ČSR
hod diskom kvalifikácia
Velďáková Jana Velďáková Peking 2008
Slovensko
skok do diaľky kvalifikácia
Šuranová Eva Šuranová Montreal 1976
ČSSR
skok do diaľky kvalifikácia
Velďáková Dana Velďáková Peking 2008
Slovensko
trojskok kvalifikácia
Ivan Wardener Štokholm 1912
Uhorsko
skok do výšky kvalifikácia
Mikuláš Kucsera Paríž 1924
ČSR
skok do výšky kvalifikácia
František Ješina Londýn 1908
Uhorsko
hod diskom voľným štýlom kvalifikácia
František Ješina Londýn 1908
Uhorsko
hod diskom gréckym štýlom kvalifikácia
Koczán Mór Koczán Londýn 1908
Uhorsko
hod oštepom voľným štýlom kvalifikácia
Juraj Luntzer Londýn 1908
Uhorsko
hod oštepom voľným štýlom kvalifikácia
František Ješina Londýn 1908
Uhorsko
hod oštepom voľným štýlom kvalifikácia
Koczán Mór Koczán Londýn 1908
Uhorsko
hod oštepom gréckym štýlom kvalifikácia
Juraj Luntzer Londýn 1908
Uhorsko
hod diskom antickým štýlom kvalifikácia
László Barsi Amsterdam 1928
Maďarsko
4x400 m dns
Milan Haborák Atény 2004
Slovensko
vrh guľou dns
Igor Kováč Sydney 2000
Slovensko
110 m prekážky dns
Milan Mikuláš Soul 1988
ČSSR
pre zranenie nenastúpil dns
Tišťan Martin Tišťan Rio de Janeiro 2016
Slovensko
50 km chôdza DSQ
Juraj Benčík Moskva 1980
ČSSR
20 km chôdza DSQ
Igor Kollár Atlanta 1996
Slovensko
20 km chôdza DSQ
Anna Chmelková Ciudad de México 1968
ČSSR
400 m rozbeh
Štefan Déván Štokholm 1912
Uhorsko
400 m rozbeh
Zoltán Speidl Paríž 1900
Uhorsko
400 m rozbeh
Milan Fillo Helsinki 1952
ČSR
400 m rozbeh
Štefan Déván Štokholm 1912
Uhorsko
4x400 m rozbeh
Jozef Plachý Mníchov 1972
ČSSR
800 m rozbeh
František Forgács-Faczinek Štokholm 1912
Uhorsko
800 m rozbeh
Jozef Plachý Montreal 1976
ČSSR
800 m rozbeh
Jozefína Čerchlanová Montreal 1976
ČSSR
800 m rozbeh
František Forgács-Faczinek Štokholm 1912
Uhorsko
1500 m rozbeh
Jozef Kucej Barcelona 1992
ČSSR
400 m prekážky rozbeh
Jozef Kucej Atlanta 1996
Slovensko
400 m prekážky rozbeh
Jozef Kucej Soul 1988
ČSSR
400 m prekážky rozbeh
Juraj Demeč Mníchov 1972
ČSSR
100 m rozbeh
Eva Glesková-Lehocká Ciudad de México 1968
ČSSR
200 m rozbeh
Andrej Engel Los Angeles 1932
ČSR
200 m rozbeh
Miroslav Vanko Atlanta 1996
Slovensko
10 km rozbeh
Róbert Štefko Atlanta 1996
Slovensko
10 km rozbeh
Igor Kováč Barcelona 1992
ČSFR
110 m prekážky rozbeh
Stanislav Sajdok Peking 2008
Česko
110 m prekážky rozbeh
Igor Kováč Atlanta 1996
Slovensko
110 m prekážky rozbeh
Szokol Alojz Szokol Atény 1896
Uhorsko
110 m prekážky rozbeh
Jozef Koščák Amsterdam 1928
ČSR
5000 m rozbeh
Dušan Moravčík Mníchov 1972
ČSSR
5000 m rozbeh
Dušan Moravčík Montreal 1976
ČSSR
3000 m prekážky rozbeh
Zoltán Speidl Paríž 1900
Uhorsko
200 m prekážky rozbeh
Peter Korčok Peking 2008
Slovensko
50 km chôdza DNF
Štefan Drubina Štokholm 1912
Uhorsko
10 km DNF
Martin Vrábeľ Soul 1988
ČSSR
10 km DNF
Július Ivan Moskva 1980
ČSSR
110 m prekážky DNF
Róbert Štefko Sydney 2000
Slovensko
maratón DNF
Martin Vrábeľ Soul 1988
ČSSR
maratón DNF
Michaela Pešková Nanking 2014
Slovensko
400 m prek. S
Ľubomír Kubiš Buenos Aires 2018
Slovensko
chôdza na 5000 m 6
Oliver Murcko Buenos Aires 2018
Slovensko
200 m 7
Andrej Paulíny Buenos Aires 2018
Slovensko
1500 m 8
Katarína Strmeňová Singapur 2010
Slovensko
5 km chôdza 8
Claudia Hladíková Singapur 2010
Slovensko
skok do diaľky 14
Viktória Forster Buenos Aires 2018
Slovensko
200 m 14
Michaela Vrecková Buenos Aires 2018
Slovensko
vrh guľou 15
Lenka Kovačovicová Buenos Aires 2018
Slovensko
100 m 22
Patrícia Slošárová Nanking 2014
Slovensko
vrh guľou b-finále
Pavol Ženčár Nanking 2014
Slovensko
hod diskom A finále
Putalová Iveta Putalová Baku 2015
Slovensko
400 m Z
Putalová Iveta Putalová Baku 2015
Slovensko
4x400 m Z
Denis Danáč Baku 2015
Slovensko
4x400 m Z
Alexandra Štuková Baku 2015
Slovensko
4x400 m Z
Lukáš Privalinec Baku 2015
Slovensko
4x400 m Z
Kučera Martin Kučera Baku 2015
Slovensko
4x400 m Z
Alexandra Bezeková Baku 2015
Slovensko
4x400 m Z
Repčík Jozef Repčík Baku 2015
Slovensko
4x400 m Z
Silvia Šalgovičová Baku 2015
Slovensko
4x400 m Z
Kučera Martin Kučera Baku 2015
Slovensko
400 m prekážky Z
Velďáková Jana Velďáková Baku 2015
Slovensko
4x100 m Z
Lenka Kršáková Baku 2015
Slovensko
4x100 m Z
Alexandra Bezeková Baku 2015
Slovensko
4x100 m Z
Putalová Iveta Putalová Baku 2015
Slovensko
4x100 m Z
Tomáš Benko Baku 2015
Slovensko
100 m Z
volko Ján Volko Baku 2015
Slovensko
200 m Z
Bubeník Matúš Bubeník Baku 2015
Slovensko
výška Z
Ján Zmoray Baku 2015
Slovensko
žrď Z
Velďáková Jana Velďáková Baku 2015
Slovensko
diaľka Z
Hrašnová Martina Hrašnová Baku 2015
Slovensko
kladivo Z
Lomnický Marcel Lomnický Baku 2015
Slovensko
kladivo Z
Patrik Žeňúch Baku 2015
Slovensko
oštep Z
Repčík Jozef Repčík Baku 2015
Slovensko
800 m S
Lucia Mokrášová Baku 2015
Slovensko
100 m prekážky S
Jozef Pelikán Baku 2015
Slovensko
1500 m S
Velďáková Dana Velďáková Baku 2015
Slovensko
trojskok S
Alexandra Bezeková Baku 2015
Slovensko
200 m S
Andrea Holleyová Baku 2015
Slovensko
400 m prekážky B
Denis Danáč Baku 2015
Slovensko
4x100 m B
Tomáš Benko Baku 2015
Slovensko
4x100 m B
Roman Turčáni Baku 2015
Slovensko
4x100 m B
volko Ján Volko Baku 2015
Slovensko
4x100 m B
Lenka Kršáková Baku 2015
Slovensko
100 m B
Berešová Katarína Berešová Baku 2015
Slovensko
5000 m 4
Patrícia Slošárová Baku 2015
Slovensko
guľa 4
Paula Habovštiaková Baku 2015
Slovensko
800 m 5
Paula Habovštiaková Baku 2015
Slovensko
1500 m 5
Juraj Vitko Baku 2015
Slovensko
5000 m 5
Katarína Beľová Baku 2015
Slovensko
3000 m prekážky 5
Jozef Pelikán Baku 2015
Slovensko
3000 m 5
Ľubomíra Maníková Baku 2015
Slovensko
3000 m 5
Anna Mária Hrvolová Baku 2015
Slovensko
žrď 5
Matúš Olej Baku 2015
Slovensko
guľa 5
Lukáš Privalinec Baku 2015
Slovensko
400 m 6
Martin Koch Baku 2015
Slovensko
trojskok 6
Zuzana Karaffová Baku 2015
Slovensko
výška 6
Tomáš Veszelka Baku 2015
Slovensko
diaľka 6
Alexander Jablokov Baku 2015
Slovensko
3000 m prekážky 7
Matúš Olej Baku 2015
Slovensko
disk 7
Ivona Tomanová Baku 2015
Slovensko
disk 7
Veronika Ľašová Baku 2015
Slovensko
oštep 7
Jakub Bottlík Baku 2015
Slovensko
110 m prekážky 8

Mapa olympionikov