MOV sa obáva problémov s novými fľaškami na odber moču

 

Lausanne 30. januára (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) vyjadril veľké znepokojenie nad správami, že nové fľašky na odber moču pri antidopingových kontrolách nespĺňajú požadované kritériá. Svetová antidopingová agentúra (WADA) totiž krátko pred štartom ZOH v Pjongčangu zistila, že fľaše je možné bez väčších problémov manuálne otvoriť aj po zmrazení vzorky.
      

MOV preto v utorok vyzval predstaviteľov WADA, aby v tejto súvislosti zabezpečila integritu testovania športovcov v Pjongčangu. "WADA nás informovala, že je v kontakte s výrobcom fľašiek. WADA má našu plnú dôveru, že nájde riešenie tohto problému," uviedol MOV vo svojom stanovisku. Používanie nových fľašiek už pozastavila antidopingová agentúra vo Švédsku.

 

Fľašky na odber moču zmenili dizajn po vypuknutí dopingového škandálu v Rusku. Po ZOH v Soči totiž vyšetrovatelia zistili, že Rusi na domácich hrách s fľaškami na odber moču manipulovali v prospech svojich reprezentantov.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X