Prvý triumf v sezóne pre Petra Sagana, ktorý sa stal priebežným lídrom pretekov Okolo Ománu

Maskat 21. februára (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan zaznamenal prvý triumf v sezóne, keď zvíťazil vo 4. etape na pretekoch Okolo Ománu. V záverečnom špurte piatkovej etapy, ktorá viedla z Wadi Al Abiyadu do Bosharu (173 km), predstihol člen tímu Cannondale Kolumbijčana Rigoberta Urana (Omega Pharma-QuickStep) a Taliana Vincenza Nibaliho (Astana).
      
Pre Sagana, ktorý sa dostal do čela celkového hodnotenia Okolo Ománu pred dôležitou sobotňajšou etapou na Zelenej hore (Green Mountain - Jabal Al Akhdar), je to piate pódiové umiestnenie v tomto ročníku. Sagan má vďaka bonifikáciám z posledných dvoch etáp pred Uranom náskok desať sekúnd, Nibali stráca štrnásť. Ostatní favoriti viac, no stále sú to minimálne rozdiely, ktoré sa dajú zlikvidovať na pár metroch Zelenej hory.
      
Organizátori v piatok pripravili pre štartujúcich stúpanie Boshar Alamrata (3,2 km a 355 m.n.m.), ktoré museli zdolať štyrikrát, aby sa napokon spustili do cieľa v Boshare. V záverečnom zjazde sa odtrhla najprv dvojica Chris Froome (Sky) - Uran, no ostatní vrchári ich dostihli a nastal nový atak Nibaliho so Saganom. Slovenský cyklista sa dokázal udržať cez všetky kopce vpredu s najlepšími a mal ešte dostatok síl, aby napokon úspešne atakoval.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri