5 min. čítania

23. september - ôsmy súťažný deň na OH - 4

VZPIERANIE: Muži - do 85 kg SYDNEY 23. septembra (SITA) - Olympijský triumf vo vzpieraní mužov v kategórii do 85 kg si na svoje konto pripísla Grék Pyrros Dimas a stal sa druhým vzpieračom v histórii, ktorý získal tri zlaté olympijske medialy. V dvojboji dosiahol rovnaký výkon ako druhý Nemec Marc Hustler 390,0 kg a tretí Gruzínec George Asanidze, avšak z prvenstva sa tešil vďaka najnižšej telesnej hmotnosti.OH - vzpieranie - muži - do 85 kgVýsledky (trh/nadhod): 1. Pyrros Dimas (Gr.) 390,0 (175,0/215,0), 2. Marc Huster (Nem.) 390,0 (177,5/212,5), 3. George Asanidze (Gruz.) 390,0 (180,0/210,0), 4. Krzysztof Siemion (Poľ.) 380,0 (167,5/212,5), 5. Gagik Chačatryan (Arm.) 380,0 (175,0/205,0), 6. Sergo Chakhoyan (Austr.) 377,5 (175,0/202,5), 7. Christos Spyrou (Gr.) 375,0 (170,0/205,0), 8. Ernesto Quiroga (Kuba) 375,0 (165,0/210,0) ŠERM: Ženy - fleuret SYDNEY 23. septembra (SITA) - Tím Talianiek si v sobotu vybojoval zlato na olympijskom turnaji v Sydney v šerme fleuretom družstiev, keď si vo finále poradil s Poľskom 45:36. V súboji o bronz boli úspešnejšie Nemky, keď zvíťazili nad Američankami 45:42. OH - šerm - ženy - fleuret družstiev:finále:Taliansko - Poľsko 45:36o 3. miesto:Nemecko - USA 45:42o 5. miesto::Rusko - Maďarsko 45:38o 7. miesto:Čína - Ukrajina 45:40Celkové poradie: 1. Taliansko, 2. Poľsko, 3. Nemecko, 4. USA, 5. Rusko, 6. Maďarsko, 7. Čína, 8. Ukrajina GYMNASTIKA: Trampolína - muži SYDNEY 23. septembra (SITA) - Zlatú olympijskú medailu v novej gymnastickej disciplíne, skokoch na trampolíne, získal favorizovaný ruský gymnasta Alexander Moskalenko. Viacnásobný majster sveta sa na športoviská vrátil po trojročnej prestávke až po zaradení skokov na trampolíne medzi olympijské disciplíny.Výsledky: 1. Alexander Moskalenko (Rus.) 41,70, 2. Ji Wallace (Austr.) 39,30, 3. Mathieu Turgeon (Kan.) 39,10, 4. David Martin (Fr.) 38,80, 5. Dimitrij Poljaruš (Biel.) 38,10, 6. Lee Brearley (V. Brit.) 37,90, 7. Alan Villafuerte (Hol.) 27,60, 8. Olexander Chernonos (Ukr.) 7,50 VODNÉ PÓLO: Zlato z vodnopólového bazéna pre AustrálčankySYDNEY 23. septembra (SITA) - Počas úvodného dňa olympijského vodnopólového turnaja mužov dohrali svoju súťaž ženy. V dramatickom finále sa napokon tešili z tesného jednogólového víťazstva domáce Austrálčanky, keď zdolali prekvapenie olympijského turnaja reprezentáciu USA 4:3. Rozhodujúci gól sa podarilo domácim pólistkám vsietiť so záverečným klaksónom z ruky Yvetty Higginsovej. Rovnakým skóre sa skončilo aj stretnutie o 3. miesto, v ktorom zdolali Rusky jedny z favoritiek turnaja Holanďanky 4:3. Pre holandskú ženskú reprezentáciu je to po prvýkrát v histórii veľkých turnajov, čo skončili bez medaily. Finále: Austrália -USA 4:3 (2:1, 1:0, 0:1, 1:1)góly: Millsová, Higginsová, Mayerová, Castleová - Villová 2, LorenzováO 3. miesto: Rusko - Holandsko 4:3 (2:0, 1:1, 1:0, 0:2)góly: Konuchovová 2, Petrovová, Kuzinová - Kuipersová 2, Leijendekkerová