3 min. čítania

Aj bratanci Škantárovci triumfovali v pretekoch SP v Prahe-Troji

Praha 4. septembra (TASR) - Slovenskí deblkanoisti Ladislav a Peter Škantárovci vyhrali preteky 4. kola Svetového pohára ICF v pražskej Troji. Olympijskí šampióni z OH 2016 v Riu de Janeiro predviedli v nedeľňajšom finále C2 čistú jazdu a triumfovali časom 108,29 s. Druhé miesto s výrazným odstupom 2,66 s (aj s jedným dotykom bránky) obsadila nemecká posádka Robert Behlinger, Thomas Becker, bronz brali domáci Ondřej Karlovský, Jakub Jáně. V priebežnej klasifikácii SP vedie francúzska dvojica Pierre-Antoine Tillard, Edern Le Ruyet so 176 bodmi. Škantárovci so 102 bodmi poskočili z 18. na 8. miesto.

"Trať nám dokonale sadla, vyvarovali sme sa chýb. Po semifinálovej jazde sme vedeli, kde máme zrýchliť. Je to super výsledok aj z dôvodu, že po olympiáde sme príliš netrénovali, mali sme viac iných povinností. Sme sme radi, že formu stale máme," povedal v cieli Peter Škantár. Jeho bratranec Ladislav Škantár ho doplnil: "Neočakávali sme až takú dobrú jazdu, lebo nemali sme dosť tréningu. Ale išli sme si svoje, snažili sme sa ísť tak, ako sme si povedal po semifinále. A podarilo sa, tešíme sa. Aj preto, že tu v Prahe je výborná atmosféra, diváci tu fandia všetkým pretekárom."

Kajakárka Jana Dukátová obsadila v Prahe-Troji deviate miesto. V nedeľňajšom finále K1 v dosiahla čas 109,30 s, ktorý by znamenal druhé miesto, ale rozhodcovia jej dodatočne pripočítali 50 sekúnd za vynechanie predposlednej 23. bránky. Z víťazstva sa aj napriek trom "ťukom" tešila Nemka Ricarda Funková, ktorá si triumfom s celkovým ziskom 214 bodov poistila vedenie v priebežnej klasifikácii SP. Striebro brala Brazílčanka Ana Satilová (+2,16), tretia skončila Slovinka Eva Terceljová (+2,78). "Vedela som, že budem musieť ísť rýchlejšie ako v prvej jazde, chcela som zariskovať. V bráne, čo som napokon minula, som bola strašne natesno, nedočiahla som to. Škoda," povedala v cieli Dukátová.

Dukátová za deviate miesto získala 36 bodov a pred vyvrcholením sezóny v Slovinsku (9. - 11. septembra v Tacene) si udržala tretiu priečku v poradí SP. Štvrtá z OH 2016 v Rio de Janeiro má na konte 171 bodov, na vedúcu Funkovú stráca 43 bodov. Za víťazstvo vo finále v Tacene udelia dvojnásobný počet bodov.

Výsledky pretekov SP ICF v Prahe-Troja, C2 muži: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 108,29 s, 2. Behlinger, Becker (Nem.) +2,66 (2), 3. Karlovský, Jáně (ČR) +5,53 (4). Priebežné poradie SP: 1. Tillard, Le Ruyet 176 bodov, 2. Schröder, Bettge (Nem.) 168, 3. Picco, Biso (Fr.) 153, ,... 8. Ladislav a Peter Škantárovci 102, K1 ženy: 1. Funková (Nem.) 108,59, 2. Satilová (Braz.) +2,16, 3. Terceljová (Slovin.) +2,78, ... 9. Jana Dukátová (SR) +50,71. Priebežné poradie SP: 1. Funková 214, 2. Satilová 173, 3. Dukátová 171.