3 min. čítania

Bača a Riszdorfer s istotou

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 14. mája (SITA) - V kvalifikačných pretekoch OH v rýchlostnej kanoistike na Zelenej vode sa v nedeľu veľká pozornosť sústredila najmä na súťaž dvojkajakov na olympijskej trati 500 m, kde sa dvojica Juraj Kadnár - Róbert Erban chystala poriadne ponaháňať majstrov sveta a svojich oddielových kolegov z ŠKP Bratislava Michala Riszdorfera a Juraja Baču. V dramatickom súboji boli napokon lepší majstri sveta, ktorí zvíťazili s tesným náskokom dvoch desatín sekundy. Dvojica Michal Riszdorfer - Juraj Bača dominovala aj na ďalšej olympijskej trati na 1000 metrov, kde opäť nenašli vážnejšieho konkurenta a získali olympijskú istotu. V súťaži kanoistov na neolympijskej dvestometrovej trati dominoval jasne Slavomír Kňazovický, pred svojim oddielovým kolegom z Dukly Trenčín Petrom Pálešom, ktorý sa predsa len menej špecializuje na šprint. "Prvá kvalifikácia bola bez väčších prekvapení, v podstate sa všetko skončilo tak ako to naznačovali časy v príprave," povedal šéftréner slovenskej reprezentácie Pavel Blaho. "Súboj v K2 na 500-metrovej trati bol zaujímavý, Riszdorfer a Bača však majú oproti konkurencii jeden tromf a tým je fantastické zrýchlenie v závere, ktoré využili aj teraz. Slabinu možno budeme mať v C2, kde sú novozložené posádky. V domácej konkurencii sa Ján Kubica a Mário Ostrčil predstavili v dobrej forme, uvidíme však aké to bude v porovnaní so svetom. Presvedčíme sa o tom už na regate v Szegede," zhodnotil prvé z dvoch kvalifikačných pretekov OH Pavel Blaho.