Berlín predstaví koncept prípadnej kandidatúry na OH 2024

Berlín 26. augusta (TASR) - Začiatkom septembra predstavia berlínski mestskí funkcionári koncept kandidatúry nemeckej metropoly na usporiadanie OH 2024. O niekoľko týždňov neskôr bude nasledovať referendum, v ktorom obyvatelia najväčšieho nemeckého mesta rozhodnú, či majú záujem o olympiádu.
      
"Koncept našej kandidatúry skonzultujeme s Konfederáciou nemeckých olympijských športov (DOSB) a potom ho predstavíme verejnosti. V referende následne vypočujeme hlas Berlínčanov," uviedol starosta mesta Klaus Wowereit.
      
Protikandidátom Berlína bude Hamburg, o tom, ktoré nemecké mesto napokon bude kandidovať na usporiadanie OH 2024, rozhodne DOSB do konca roka. Termín Medzinárodného olympijského výboru na nahlasovanie kandidatúr pre OH 2024 je druhá polovica 2015, o dejisku olympiády sa rozhodne v roku 2017.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím