Ďalší pád v tréningoch na snoubordový slopestyle na ZOH, Enneová opúšťala trať na nosidlách

Červená Poľana 4. februára (TASR) - Náročná trať, na ktorej absolvujú premiéru na ZOH snoubordisti v disciplíne slopestyle, si vyžiadala ďalšie zranenie. Po páde na tréningu v utorok opustila areál v Krásnej Poľane na nosidlách Merika Enneová. Fínska reprezentantka neustála záverečný skok a udrela sa do hlavy. Tréner fínskeho tímu Mats Lindfors nedokázal hneď odhadnúť, aký bude rozsah jej zranenia. Podľa neskorších informácií agentúry dpa by však mala byť Enneová schopná súťažiť v štvrtkovej kvalifikácii. Fínska snoubordistka počas kariéry prekonala už dva otrasy mozgu a viacero zlomenín.

Slopestyleová trať v Červenej Poľane čelí v posledných dňoch veľkej kritike. V pondelok mal na nej počas tréningu problémy americký favorit Shaun White, na poslednom skoku spadla aj majsterka sveta Spencer O'Brienová z Kanady. Nór Torstein Horgmo si po páde na zábradlie zlomil kľúčnu kosť a olympiáda sa tak pre neho skončila. Organizátori aj vzhľadom na tvrdú kritiku zrealizovali v noci na utorok na trati menšie úpravy.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím