Demonštrácie v dejisku ZOH 2014 Soči sa budú môcť konať len v špeciálnych zónach

Lausanne 10. decembra (TASR) - Organizačný výbor budúcoročných ZOH v Soči sa rozhodol vyčleniť pre demonštrantov špeciálne zóny, kde budú môcť vyjadriť svoj názor na akúkoľvek problematiku. V utorok to oznámil Medzinárodný olympijský výbor (MOV). "Privítali sme rozhodnutie organizačného výboru, že v Soči budú protestné zóny, ktoré sú určené ľuďom demonštrujúcim proti čomukoľvek," citovala agentúra Reuters prezidenta MOV Thomasa Bacha.

Ruská vláda ešte v piatok rozhodla, že nebude brániť protestným skupinám v politických demonštráciách ZOH. Federálna bezpečnostná služba (FSB) zmenila dekrét vydaný prezidentom Vladimirom Putinom, ktorý zakazoval podobné demonštrácie v čiernomorskom letovisku z bezpečnostných dôvodov. Opatrenie bolo terčom kritiky najmä zo strany aktivistov bojujúcich za práva gejov a lesbičiek, ktorí chceli v Soči demonštrovať na protest proti nedávno schválenej legislatíve zakazujúcej propagáciu homosexuality.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím