Disciplíne slopestyle hrozí pre vysoký počet zranení na ZOH v Soči vyradenie z olympijského programu

Berlín 13. apríla (TASR) - Disciplíne slopestyle hrozí vyradenie z olympijského programu. Olympijská premiéra disciplíny v akrobatickom lyžovaní a snoubordingu v Soči 2014 totiž priniesla podľa špeciálnej komisie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) neprijateľne vysoký počet zranení. Informovala o tom agentúra DPA.
      
Podľa Larsa Engebretsena, šéfa komisie, ktorá monitorovala zranenia medzi olympionikmi, bolo riziko zranenia medzi slopestylistami výrazne vyššie než v ostatných športoch. Podľa neho dostane disciplína ešte jednu šancu sa ukázať a napraviť svoje renomé na ZOH 2018. Pokiaľ nepopracuje na väčšej bezpečnosti, z programu hier opäť vypadne, vyjadril sa Engebretsen.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím