Dominika Cibulková po triumfe nad Kuznecovovou vo finále MS WTA Tour!

Singapur 29. októbra (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do finále MS WTA Tour v Singapure. V semifinále dvojhry si ako nasadená sedmička poradila s turnajovou osmičkou Ruskou Svetlanou Kuznecovovou 1:6, 7:6 (2), 6:4. V dueli o titul nastúpi v nedeľu o 13.30 SEČ proti Nemke Angelique Kerberovej, nasadená jednotka vyradila obhajkyňu trofeje Poľku Agnieszku Radwaňskú hladko 6:2, 6:1. Cibulková s Kerberovou sa stretli už v červenej skupine, po trojsetovom boji sa z víťazstva tešila nemecká hráčka.

Cibulková bola pred dvomi rokmi vo finále grandslamového Australian Open, triumf na Turnaji majsteriek hneď pri debute medzi osemčlennou elitou by bol jej životný úspech. Zverenka trénera Mateja Liptáka sa môže stať druhou slovenskou šampiónkou po Janette Husárovej, ktorá v roku 2002 zvíťazila v Los Angeles vo štvorhre po boku Rusky Jeleny Dementievovej. Cibulková má v Singapure už teraz istú prémiu 894.000 dolárov pred zdanením a 830 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho onlajn vydaní figuruje na šiestom mieste - najvyššie v kariére. V rebríčku tohtoročných zárobkov sa prehupla cez dva milióny dolárov.

Kuznecovová v prvom sete duelu s Cibulkovou na dvorci dominovala. Ruska zahrávala loptičky rýchlo po odskoku, pri svojom podaní vyháňala Cibulkovú z dvorca a po jej druhom servise neustále tlačila Slovenku do defenzívy. V druhom dejstve mala Cibulková trikrát brejk k dobru, ani raz ho však nedokázala potvrdit a tak na rad prišiel tajbrejk. V ňom mala jasne navrch Cibulková. Na začiatku tretieho setu sa Slovenka po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Kuznecovová síce otočila na 4:2, no Cibulková potom získala štyri gemy v rade a zaznamenala šieste víťazstvo nad touto súperkou za sebou.

"Som ešte plná emócií. Je to prvýkrát, čo som tu a hrám finále. Proti Svete to bol skvelý zápas. Pre mňa je toto splnený sen. Hrala som svoju hru. V prvom sete bola veľmi agresívna a prehrávala ma. Potom som musela zmeniť hru, lebo jediný spôsob ako ju zdolať, bolo hrať môj agresívny tenis. A bola som schopná zmeniť to. Cítim sa skvele, ani to neviem opísať," povedala 27-ročná víťazka v bleskovom rozhovore priamo na kurte.

V konferenčnom hovore so slovenskými médiami Dominika Cibulková uviedla, že kľúčom k úspešnému obratu bol zlepšený servis. "V prvom sete som sa nemohla trafiť do prvého podania. Ona ma naopak zo servisu tlačila, podávala riskantnejšie a vo výmenách hrala veľmi agresívne. Môj tréner Maťo Lipták mi hovoril, že musím dostať do hry viac prvých podaní, čo sa mi od začiatku druhého setu aj darilo a vtedy sa to začalo vyrovnávať. Viackrát som v dnešnom zápase musela vyťahovať tŕň z päty. Kuznecovová cítila, že je blízko k tomu, aby vyhrala aj druhý set a tým pádom aj celý zápas. Vsadila som všetko na jednu kartu. Zlepšila som servis i return a misky váh sa začali nakláňať na moju stranu. Nehovorím, že som dnes hrala výborný tenis, ale v dôležitých momentoch som bola mentálne silnejšia a aktívnejšia. Finálovú súperku si už človek na takomto turnaji nevyberie. Želala som si však, aby som nastúpila proti Kerberovej, aby som jej mohla odplatiť prehru zo skupiny. Bude to určite dobrý zápas. Musím predviesť svoj najlepší tenis, ak ju chcem zdolať."

MS WTA Tour, dvojhra - semifinále: Dominika CIBULKOVÁ (7-SR) - Svetlana Kuznecovová (8-Rus.) 1:6, 7:6 (2), 6:4, Angelique Kerberová (1-Nem.) - Agnieszka Radwaňská (2-Poľ.) 6:2, 6:1.