Dubovcová s Nestarcovou na grandslame v Stavangeri bronzové

Stavanger 29. júna (TASR) - Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová sa tešia z najväčšieho úspechu v kariére. Na grandslamovom turnaji v nórskom Stavangeri sa nielenže prebojovali prvýkrát do semifinále, ale nakoniec sa dostali aj na pódium a pýšia sa bronzovými medailami. V súboji o tretie miesto zdolali Holanďanky Madelein Meppelinkovú a Marleen van Ierselovú po veľkom boji 2:1 (19, -16, 12). "Keď padla posledná lopta a Holanďanka pokazila servis, tak zo mňa opadol všetok stres a cítila som obrovskú radosť a úľavu," povedala pre svf.sk Natália Dubovcová.

V sobotu odohrali Slovenky semifinále a súboj o bronz a oba zápasy sa skončili v tajbrejkoch. Najskôr prehrali s vysoko favorizovaným americkým párom April Rossová, Kerri Walshová v semifinále 1:2. Majsterku sveta a trojnásobnú olympijskú víťazku mali pritom na lopate, keď v tajbrejku viedli 5:2 a 8:6, ale v závere sa presadili skúsené Američanky a vyhrali tretí set 15:10. O pár hodín museli Slovenky na kurt znova a v ďalšej bitke mali tentoraz navrch. Turnaj nakoniec vyhrali Rossová s Walshovou, keď vo finále hladko zdolali Španielky Fernandezovú s Baquerizovou.

Skutočne nechýbalo veľa a slovenské plážové volejbalistky to mohli dotiahnuť až do finále. "V tajbrejku sme síce viedli aj o tri body, ale proti tak skúseným hráčkam ako sú Rossová s Walshovou to ešte nič neznamená. Zachovali si chladnú hlavu a uhrali to. To je však už teraz zabudnuté a radosť z bronzu to prekonala. Američanky vo finále zdolali Španielky veľmi hladko a ľudia hovorili, že náš semifinálový zápas bol oveľa lepší ako finále, čo nás teší. Stalo sa, čo sa malo stať, bronz je obrovský úspech," pokračovala mladšia z našej dvojice Dubovcová.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri