Dubovcová s Nestarcovou na grandslame v Stavangeri bronzové

Stavanger 29. júna (TASR) - Slovenské plážové volejbalistky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová sa tešia z najväčšieho úspechu v kariére. Na grandslamovom turnaji v nórskom Stavangeri sa nielenže prebojovali prvýkrát do semifinále, ale nakoniec sa dostali aj na pódium a pýšia sa bronzovými medailami. V súboji o tretie miesto zdolali Holanďanky Madelein Meppelinkovú a Marleen van Ierselovú po veľkom boji 2:1 (19, -16, 12). "Keď padla posledná lopta a Holanďanka pokazila servis, tak zo mňa opadol všetok stres a cítila som obrovskú radosť a úľavu," povedala pre svf.sk Natália Dubovcová.

V sobotu odohrali Slovenky semifinále a súboj o bronz a oba zápasy sa skončili v tajbrejkoch. Najskôr prehrali s vysoko favorizovaným americkým párom April Rossová, Kerri Walshová v semifinále 1:2. Majsterku sveta a trojnásobnú olympijskú víťazku mali pritom na lopate, keď v tajbrejku viedli 5:2 a 8:6, ale v závere sa presadili skúsené Američanky a vyhrali tretí set 15:10. O pár hodín museli Slovenky na kurt znova a v ďalšej bitke mali tentoraz navrch. Turnaj nakoniec vyhrali Rossová s Walshovou, keď vo finále hladko zdolali Španielky Fernandezovú s Baquerizovou.

Skutočne nechýbalo veľa a slovenské plážové volejbalistky to mohli dotiahnuť až do finále. "V tajbrejku sme síce viedli aj o tri body, ale proti tak skúseným hráčkam ako sú Rossová s Walshovou to ešte nič neznamená. Zachovali si chladnú hlavu a uhrali to. To je však už teraz zabudnuté a radosť z bronzu to prekonala. Američanky vo finále zdolali Španielky veľmi hladko a ľudia hovorili, že náš semifinálový zápas bol oveľa lepší ako finále, čo nás teší. Stalo sa, čo sa malo stať, bronz je obrovský úspech," pokračovala mladšia z našej dvojice Dubovcová.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím