Dvanásť kilometrov od Soči v parku v meste Chosta zriadili zónu pre demonštrantov počas ZOH

Moskva 10. januára (TASR) - Ruské úrady vyčlenili priestor pre prípadné protesty počas nadchádzajúcich zimných olympijských hier v Soči. Oznámil to ruský vicepremiér Dmitrij Kozak, ktorý dohliada na prípravy hier. Uviedol, že ako "protestná zóna" bude slúžiť park v meste Chosta. Nachádza sa na pobreží Čierneho mora medzi Soči a olympijským parkom, približne 12 kilometrov od najbližšieho olympijského športoviska. "V parku v Choste budú môcť ľudia slobodne vyjadrovať svoje názory bez toho, aby porušovali práva iných občanov alebo Olympijskú chartu," dodal Kozak.

Podľa agentúry AP Moskva očakáva na protestoch ľudí, ktorí prídu vyjadriť svoj nesúhlas napríklad s ruským zákonom o zákaze propagácie homosexuality medzi deťmi či s porušovaním ľudských práv v krajine.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím