Európske olympijské výbory podporili športovcov z Ukrajiny sumou 100 000 dolárov, MOV už predtým venoval 300 000 dolárov

Kyjev 29. mája (TASR) - Európske olympijské výbory podporili športovcov na Ukrajine finančnou sumou 100 000 dolárov. Šéf Ukrajinského olympijského výboru Sergej Bubka uviedol, že dotácia "podporí našu prácu v komplikovaných časoch politickej krízy". Olympijský víťaz a bývalý svetový rekordér v skoku o žrdi dodal, že jej udelenie je dôkazom, že Ukrajina je považovaná za "plnohodnotného člena európskych olympijských štruktúr".

Pred dvoma týždňami Medzinárodný olympijský výbor (MOV) venoval politickými nepokojmi poznačenej Ukrajine finančný dar 300 000 USD. V blízkej budúcnosti sa má rozhodnúť aj o kandidatúre západoukrajinského mesta Ľvov, ktoré sa uchádza o usporiadanie ZOH 2022.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím