FIBA podmienečne obnovila členstvo Slovenskej basketbalovej asociácie, reprezentácie aj kluby tak majú zelenú

Mies 26. mája (TASR) - Medzinárodná basketbalová asociácia (FIBA) v pondelok oficiálne obnovila členstvo vo svojich štruktúrach Slovenskej basketbalovej asociácii (SBA), keď zrušila jej suspendáciu. Slovenské reprezentačné výbery, kluby, či funkcionári sa tak opäť môžu zúčastňovať na podujatiach, ktoré organizuje FIBA. Vedenie svetovej organizácie o tom informovalo na svojej oficiálnej stránke.

Znamená to, že slovenské reprezentantky do 17 rokov sa zúčastnia na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Česku a ženský i mužský tím môžu v lete bojovať o postup na budúcoročné ME.

FIBA začiatkom apríla suspendovala SBA pre neuhradené záväzky z rokov 2008 až 2012 a Slovensku odobrala aj MS žien do 17 rokov, ktoré sa mali pôvodne konať v Bratislave.

Ako TASR informoval generálny sekretár SBA Ľubomír Ryšavý, ktorý 5. mája rokoval v Ženeve s generálnym sekretárom FIBA Patrickom Baumannom o pozastavení členstva a riešení celej situácie, podmienkou definitívneho pridelenia je ešte zmena stanov slovenskej asociácie. "Dohodli sme sa na tom, čo máme urobiť, aby nám vrátili členstvo. To som za veľkej pomoci marketingového partnera spravil a zaviazal som sa ako štatutár SBA k tomu, že do konca roka zmeníme stanovy SBA tak, aby ich FIBA akceptovala, lebo súčasné neakceptuje. To znamená, že nám podmienečne pustili členstvo a keď zmeníme stanovy, tak ho 1. januára definitívne dostaneme naspäť," uviedol pre TASR Ryšavý.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri