FIBA pozastavila členstvo Slovenskej basketbalovej asociácie, dlhy msuí splatiť do konca mája

Bratislava 8. apríla (TASR) - Medzinárodná basketbalová federácia (FIBA) dočasne pozastavila členstvo Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) vo svojich štruktúrach. Ako TASR v utorok informoval generálny sekretár slovenskej asociácie Ľubomír Ryšavý, dôvodom sú neuhradené záväzky z rokov 2008 až 2012.

"Ide aj o pôžičku SBA od FIBA Europe. Chcel by som však zdôrazniť, že problémy sa vzťahujú na spomínaný interval do roku 2012 a odvtedy fungujeme úplne štandardne a to sa týka aj platieb. Našou povinnosťou je teraz uhradiť dlhy najneskôr do konca mája, aby nám činnosť obnovili a aby naše reprezentantky mohli 8. júna nastúpiť na prvý zápas kvalifikácie majstrovstiev Európy. Ide o to, aby sme mohli štartovať na medzinárodných podujatiach, tie domáce bežia ďalej normálne," povedal Ľubomír Ryšavý, ktorý dodal: "Zo strany FIBA ide o štandardný postup pri vyrovnaní pohľadávok vo vzťahu k národným federáciám. Momentálne sa uskutočňujú rokovania s FIBA o vyrovnaní podlžností a o zrušení pozastavenia členstva."

Ľubomír Ryšavý sa na budúci týždeň v utorok sa chystá do sídla organizácie pri švajčiarskej Ženeve: "S cieľom rokovať o riešení situácie a o nastavení splátok, aby sa vyrovnali podlžnosti v prospech uvoľnenia tejto sankcie. Zatiaľ platí utorňajší termín, ale viac k tomu teraz nemám čo povedať," povedal.

 © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri