FIBA pozastavila členstvo Slovenskej basketbalovej asociácie, dlhy msuí splatiť do konca mája

Bratislava 8. apríla (TASR) - Medzinárodná basketbalová federácia (FIBA) dočasne pozastavila členstvo Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) vo svojich štruktúrach. Ako TASR v utorok informoval generálny sekretár slovenskej asociácie Ľubomír Ryšavý, dôvodom sú neuhradené záväzky z rokov 2008 až 2012.

"Ide aj o pôžičku SBA od FIBA Europe. Chcel by som však zdôrazniť, že problémy sa vzťahujú na spomínaný interval do roku 2012 a odvtedy fungujeme úplne štandardne a to sa týka aj platieb. Našou povinnosťou je teraz uhradiť dlhy najneskôr do konca mája, aby nám činnosť obnovili a aby naše reprezentantky mohli 8. júna nastúpiť na prvý zápas kvalifikácie majstrovstiev Európy. Ide o to, aby sme mohli štartovať na medzinárodných podujatiach, tie domáce bežia ďalej normálne," povedal Ľubomír Ryšavý, ktorý dodal: "Zo strany FIBA ide o štandardný postup pri vyrovnaní pohľadávok vo vzťahu k národným federáciám. Momentálne sa uskutočňujú rokovania s FIBA o vyrovnaní podlžností a o zrušení pozastavenia členstva."

Ľubomír Ryšavý sa na budúci týždeň v utorok sa chystá do sídla organizácie pri švajčiarskej Ženeve: "S cieľom rokovať o riešení situácie a o nastavení splátok, aby sa vyrovnali podlžnosti v prospech uvoľnenia tejto sankcie. Zatiaľ platí utorňajší termín, ale viac k tomu teraz nemám čo povedať," povedal.

 © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím