FIS potvrdila na ZOH štyri miesta pre slovenských bežcov na lyžiach, šance Segeča aj snoubordistky Medlovej sú malé

Bratislava 20. januára (TASR) - Slovensko budú na ZOH v Soči reprezentovať s veľkou pravdepodobnosťou štyria bežci na lyžiach - Alena Procházková, Martin Bajčičák, Peter Mlynár a Daniela Kotschová. V hre je síce ešte stále aj účasť pôvodne náhradníka Andreja Segeča, podľa v pondelok zverejnených kvót pre jednotlivé krajiny sa ale jeho šance na premiérový olympijský štart výrazne znížili.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) prostredníctvom svojej oficiálnej stránky potvrdila pre slovenských bežcov na lyžiach štyri miesta, Slovensko však vypadlo z rebríčka, podľa ktorého sa budú prerozdeľovať ďalšie voľné miestenky. "V prvej päťdesiatke nefigurujeme, čo znamená, že šance Segeča na štart v Soči nie sú veľké," reagoval pre TASR športový riaditeľ bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) Michal Malák.

SLA musí rovnako ako ostatné krajiny do stredy potvrdiť čerpanie pridelených kvót. "My potvrdíme pôvodne nominovaných štyroch bežcov," dodal Malák s tým, že ak niektorá krajina nebude mať záujem o pridelený počet miest, budú sa realokovať na ďalšie národné olympijské výbory. "Miestenky ponúknu ďalším krajinám podľa aktuálneho rebríčka. Z neho sme ale momentálne vypadli, čo ma trochu zaskočilo." Definitíva ohľadne účasti Segeča bude známa do 27. januára.
 
Stoneham 20. januára (TASR) - Vo víkendovom vyvrcholení kvalifikačných bojov snoubordistov v discipline slopestyle sa na pretekoch Svetového pohára v Stonehame usilovala o zisk miestenky na ZOH Slovenka Klaudia Medlová. V piatkovej kvalifikácii obsadila 11. priečku a nepostúpila. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) v pondelok nepridelila Medlovej priamu miestenku a 20-ročná Slovenka figuruje len v pozícii náhradníčky. Ak chcela Medlová pomýšľať na účasť na ZOH v Soči, potrebovala skončiť do 24. miesta v redukovanom poradí celkovej klasifikácie, ale je až na 29. mieste.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím