Hokejovému tímu Lotyšska hrozí po údajnom druhom dopingovom prípade diskvalifikácia z turnaja ZOH

Riga 1. marca (TASR) - Lotyšskému hokejovému reprezentačnému tímu, ktorý zásluhou ôsmeho miesta na ZOH v Soči dosiahol najlepšie umiestnenie v histórii, hrozí dodatočná diskvalifikácia. Ako informuje kanadský denník Globe and Mail, dôvodom má byť druhý pozitívny dopingový test lotyšského hráča.

Globe and Mail sa odvoláva na správu pobaltského hokejového portálu sportacentrs.com, ktorý priniesol správu o dopingu Ralfsa Freibergsa. Dvadsaťdvaročný obranca pôsobí v zámorskej univerzitnej súťaži NCAA v drese Bowling Green State. Ak sa správa potvrdí, lotyšský národný tím by sa stal prvým hokejovým mužstvom s dvoma dopingovými prípadmi na jednej olympiáde.

Výkony lotyšského tímu v Soči zatienil Vitalijs Pavlovs, ktorý bol jedným zo šiestich dopingových hriešnikov na ZOH. Útočník Dinama Riga mal v odobranej vzorke po štvrťfinále s Kanadou (1:2) stopy po zákazanom stimulante metylhexanamínu.

Podľa pravidiel Medzinárodného olympijského výboru (MOV) môže byť tím potrestaný až potom, ako sa proti antidopingovým pravidlám previní viac ako jeden hráč. "Ďalšie informácie o prípade poskytneme výhradne disciplinárnej komisii MOV," povedal generálny sekretár Lotyšského olympijského výboru Žoržs Tikmers pre sportacentrs.com.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím