3 min. čítania

Hrbatý vypadol

RÍM 12. mája (SITA) - Slovenský reprezentant Dominik Hrbatý prehral na tenisovom turnaji Masters Series v Ríme vo štvrťfinálovom zápase so Španielom Alexom Corretjom 1:6, 6:7 (5). Dominik Hrbatý (15-SR) - Alex Corretja (10-Šp.) 1:6, 6:7 (5).Prvý set bol vyrovnaný len v úvodných dvoch hrách. Hneď pri prvom podaní Corretju mal Dominik Hrbatý brejkbal, no nevyužil ho. Vzápätí vyhral svoj servis čistou hrou, lenže skúsenejší Španiel začal mať potom navrch. Od zverenca trénera Mariána Vajdu sa v dôležitých momentoch odklonilo šťastie, navyše jeho súper hral vynikajúco a robil len minimálne množstvo nevynútených chýb. Druhé dejstvo sa nieslo vo vyrovnanom duchu a o všetkom sa rozhodovalo až v tajbrejku. Bratislavský tenista sa dvakrát dokázal dostať z ťažkej situácie a v skrátenej hre vyrovnal zo stavu 1:4 na 5:5. Po Corretjovom ese však prišla Hrbatého dvojchyba a do semifinále postúpila turnajová desiatka. Corretja tak upravil stav vzájomných zápasov na 3:2 vo svoj prospech. Dominik Hrbatý: "Môj súper hral dnes mimoriadne dobre. V prvom sete skvele podával a naopak mne nešiel prvý servis. V druhej časti hry to už bolo vyrovnané a mal som aj niekoľko príležitostí zápas otočiť, ale nevyšlo to. Mrzí ma najmä brejkbal za stavu 4:3 a 40:30 v môj prospech a nevynútená chyba v tajbrejku, keď bolo 4:4. Corretja ma prekvapil, pretože väčšinu svojich úderov hral po čiare a len minimum krížom. Nechcel sa so mnou púšťať do dlhých krížnych výmien, pretože v nich som v Monte Carle dominoval. Dvorec v Ríme je jeden z najrýchlejších antukových na svete, takže často rozhoduje podanie a to mal v tomto zápase lepšie španielsky tenista."