India je opäť riadnym členom MOV, na záverečnom ceremoniáli v Soči bude môcť kráčať pod vlastnou vlajkou

Londýn 11. februára (TASR) - Indickí športovci sú oficiálne opäť členmi olympijskej rodiny. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) zrušil 14-mesačný trest pre Indickú olympijskú asociáciu (IOA) potom, ako v druhej najľudnatejšej krajine sveta prebehli riadne voľby do olympijského hnutia.
      
India si "vyslúžila" trest za priame zásahy tamojších politických predstaviteľov do chodu IOA. Jej športovci tak nemohli na ZOH v Soči štartovať po vlastnou vlajkou. Počas otváracieho ceremoniálu kráčali pod zástavou s piatimi olympijskými kruhmi.
      
"Trest sa ruší s okamžitou platnosťou. Pred niekoľkými hodinami sme dostali potvrdenie od MOV," uviedol hovorca IOA Sandeep Mehta pre agentúru Reuters.
      
Novým prezidentom IOA sa po pondelkových voľbách stal šéf Svetovej federácie squashu Narayna Ramachandran.
      
Na záverečnom ceremoniáli teraz budú môcť Indovia už kráčať pod vlastnou vlajkou. "Toto je skvelá správa pre všetkých indických športovcov," povedal člen MOV za Indiu Randhir Singh.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím