Jakub Krako vyhral na zimnej paralympiáde super-G

Roza Chutor 9. marca (TASR) - Slovenský lyžiar Jakub Krako získal v nedeľu zlatú medailu na XI. zimných paralympijských hrách v Soči v kategórii zrakovo postihnutých v super-G. Krako s navádzačom Martinom Motykom v cieli zjazdovky v Roza Chutor zaznamenal víťazný čas 1:20,58 minúty a nechal za sebou s náskokom 13 stotín sekundy druhého Američana Marka Bathuma, bronz získal Kanaďan Mac Marcoux (+0,19). Ôsmu priečku obsadil Michal Beladič a deviatu Radomír Dudáš, duo Marek Kubačka a Miroslav Haraus preteky nedokončilo.
Trojnásobný paralympijský víťaz spred štyroch rokov vo Vancouvri Jakub Krako si napravil chuť po sobotňajšom štvrtom mieste v zjazde, kde mu chýbalo 0,36 sekundy na bronz. "Šťastie stálo pri nás. Som rád, že to takto vyšlo práve na týchto pretekoch, a že to nebolo proti nám. Pred štyrmi rokmi vo Vancouvri mi zlato ušlo o 16 stotín, teraz som zvíťazil pred druhým o 13 stotín. Američan bol na druhom medzičase ešte rýchlejší. Zrejme tá posledná pasáž bola lepšia v našom podaní ako sme očakávali a vyšlo to podľa našich predstáv," citoval Kraka oficiálny web Slovenského paralympijského výboru.

Slovenský lyžiar Martin France obsadil v kategórii telesne postihnutých-stojacich v super-G ôsmu priečku, keď za víťazným Rakúšanom Markusom Salcherom zaostal o 4,58 s. Striebro si vybojoval ďalší Rakúšan Matthias Lanzinger, na treťom mieste skončil Rus Alexej Bugajev.

Slovenský miešaný curlingový tím zvíťazil na XI. zimných paralympijských hrách v Soči v oboch nedeľňajších dueloch a na turnaji je stále bez prehry. V tabuľke mu po troch kolách patrí delená prvá pozícia s Kanadou. Po sobotňajšom víťazstve nad USA 6:4 zdolal slovenský výber v nedeľu prepoludním Čínu 8:3. Na hladký triumf mu stačilo iba sedem endov, ten posledný sa už nehral. Popoludní Slováci triumfovali nad Fínskom 9:6, hoci prehrávali už 3:6. V siedmom a ôsmom ende ale zaznamenali sériu šiestich bodov za sebou.

© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.