Jakub Krako vyhral na zimnej paralympiáde super-G

Roza Chutor 9. marca (TASR) - Slovenský lyžiar Jakub Krako získal v nedeľu zlatú medailu na XI. zimných paralympijských hrách v Soči v kategórii zrakovo postihnutých v super-G. Krako s navádzačom Martinom Motykom v cieli zjazdovky v Roza Chutor zaznamenal víťazný čas 1:20,58 minúty a nechal za sebou s náskokom 13 stotín sekundy druhého Američana Marka Bathuma, bronz získal Kanaďan Mac Marcoux (+0,19). Ôsmu priečku obsadil Michal Beladič a deviatu Radomír Dudáš, duo Marek Kubačka a Miroslav Haraus preteky nedokončilo.
Trojnásobný paralympijský víťaz spred štyroch rokov vo Vancouvri Jakub Krako si napravil chuť po sobotňajšom štvrtom mieste v zjazde, kde mu chýbalo 0,36 sekundy na bronz. "Šťastie stálo pri nás. Som rád, že to takto vyšlo práve na týchto pretekoch, a že to nebolo proti nám. Pred štyrmi rokmi vo Vancouvri mi zlato ušlo o 16 stotín, teraz som zvíťazil pred druhým o 13 stotín. Američan bol na druhom medzičase ešte rýchlejší. Zrejme tá posledná pasáž bola lepšia v našom podaní ako sme očakávali a vyšlo to podľa našich predstáv," citoval Kraka oficiálny web Slovenského paralympijského výboru.

Slovenský lyžiar Martin France obsadil v kategórii telesne postihnutých-stojacich v super-G ôsmu priečku, keď za víťazným Rakúšanom Markusom Salcherom zaostal o 4,58 s. Striebro si vybojoval ďalší Rakúšan Matthias Lanzinger, na treťom mieste skončil Rus Alexej Bugajev.

Slovenský miešaný curlingový tím zvíťazil na XI. zimných paralympijských hrách v Soči v oboch nedeľňajších dueloch a na turnaji je stále bez prehry. V tabuľke mu po troch kolách patrí delená prvá pozícia s Kanadou. Po sobotňajšom víťazstve nad USA 6:4 zdolal slovenský výber v nedeľu prepoludním Čínu 8:3. Na hladký triumf mu stačilo iba sedem endov, ten posledný sa už nehral. Popoludní Slováci triumfovali nad Fínskom 9:6, hoci prehrávali už 3:6. V siedmom a ôsmom ende ale zaznamenali sériu šiestich bodov za sebou.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím