JAR chce kandidovať na usporiadanie OH 2024

Johannesburg 11. februára (TASR) - Juhoafrická republika sa chce uchádzať o organizáciu OH v roku 2024. Podľa informácie agentúry Reuters by JAR chcela usporiadať aj Hry Commonwealthu 2020.
      
"Najväčšiu rybou by pre nás bola olympiáda v roku 2024. Šport hrá veľkú úlohu vo výstavbe infraštruktúry," povedal juhoafrický minister športu Fikile Mbabula pre periodikum Business Day. O olympiádu sa JAR už raz pokúšala, ale Kapské mesto neuspelo s ponukou na OH 2004. Bolo to vôbec prvýkrát, keď sa africká krajina zapojila do procesu kandidatúry na OH.
      
V roku 2010 sa v JAR úspešne konali futbalové majstrovstvá sveta. Tiež to bolo prvýkrát, čo sa finálový turnaj futbalových MS konal v Afrike.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím