Kanadské hokejistky zvíťazili na hokejovom turnaji na XXII. ZOH 2014 v Soči vo finále nad USA

Soči 20. februára (TASR) - Hokejistky Kanady zvíťazili vo štvrtkovom finálovom zápase olympijského turnaja v Soči nad USA 3:2 po predĺžení a obhájili zlaté medaily z Vancouveru. Američanky ešte tri a pol minúty pred koncom tretej tretiny viedli 2:0, ale Kanaďanky najskôr vyrovnali a napokon v 9. minúte predĺženia rozhodli o svojom triumfe. "Javorové listy" tak potvrdili nadvládu v ženskom hokeji, keď olympijský turnaj vyhrali štvrtýkrát za sebou.

Bronzové medaily si v súboji so Švédskom vybojovali hráčky Švajčiarska.

Finále - výsledok:
Kanada - USA 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 57. Jennerová (Mikkelsonová, Larocqueová), 60. Poulinová (Johnstonová, Irwinová), 69. Poulinová (Fortinová) - 32. Dugganová (J. Lamoureuxová), 43. Carpenterová (Knightová, Stacková).