Kandidatúra Ľvova na ZOH 2022 je podľa Bubku naďalej otázna

Kyjev 14. apríla (TASR) - Definitívne rozhodnutie o kandidatúre mesta Ľvov na usporiadanie ZOH 2022 ešte nepadlo. Podľa šéfa Ukrajinského olympijského výboru Sergeja Bubku sa čaká na upokojenie nestabilnej politickej situácie v krajine.
      
"Vrátime sa k tomu, keď sa situácia upokojí a vláda sa na túto vec bude môcť opäť viac koncentrovať," povedal Bubka pre nemecké periodikum Frankfurter Allgemeinen Zeitung. Predstavitelia kandidatúry minulý týždeň vzhľadom na udalosti na Ukrajine dočasne pozastavili aplikačný proces a chcú s hodnotiacou komisiou Medzinárodného olympijského výboru debatovať o ďalších krokoch.
      
Okrem mesta Ľvov sa o usporiadanie ZOH 2022 uchádzajú čínsky Peking, nórske Oslo, kazažská Alma-Ata a poľský Krakov, ktorý chce olympiádu usporiadať v spolupráci so slovenským strediskom Jasná.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím