Kližan postúpil do finále turnaja ATP v Hamburgu

Hamburg 16. júla (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do finále antukového turnaja ATP v Hamburgu. V sobotňajšom semifinále si ako siedmy nasadený hráč poradil s Francúzom Stephanom Robertom za 82 minút v dvoch setoch 6:3 a 6:4. V boji o svoj piaty singlový titul na okruhu ATP nastúpi v nedeľu proti tretiemu nasadenému Uruguajčanovi Pablovi Cuevasovi, s ktorým doteraz odohral jediný zápas - pred dvoma rokmi na antukovom challengeri v Barranquille dominoval Uruguajčan jasne 6:3 a 6:1. Cuevas (24. hráč rebríčka ATP) už v tomto roku vyhral turnaje v Riu de Janeiro a Sao Paule, v severonemeckom prístavnom meste ešte nestratil ani set.

"Som veľmi rád, že sa mi po zranení podarilo uhrať takýto výsledok. Sú to neskutočné pocity. Výborne som to dnes 'vymakal', z 1:4 som v druhom sete otočil na 6:4 a bol to pre ľudí dobrý zápas. Na finále sa už veľmi teším. Pablo je veľmi skúsený hráč, no napriek tomu, že je veľký favorit na víťazstvo, budem bojovať," sprostredkoval slová Kližana po semifinálovom triumfe jeho mediálny manažér Jozef Korbel.