Legendárny ruský krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko potvrdil svoju účasť v súťaži mužov na ZOH v Soči

Soči 10. februára (TASR) - Ruský krasokorčuliarsky fenomén Jevgenij Pľuščenko, čerstvý dvojnásobný olympijský šampión, bude mať šancu získať aj tretie olympijské zlato. Podľa informácie agentúry AP ho vedenie ruskej výpravy nahlásilo aj do súťaže sólistov potom, ako v nedeľu triumfoval spolu s krajanmi v súťaži tímov.
      
Olympijský šampión z Turína má na konte aj striebro zo Salt Lake City a Vancouveru. Pľuščenkov tréner Alexander Gorškov médiám v pondelok účasť jedného z favoritov v ďalších bojoch o medaily potvrdil. "Cítil menšiu bolesť pri piruetách vo voľnej jazde súťaže tímov, ale bude mať dostatok času na rekonvalescenciu. Dúfam, že lekári dajú všetko do poriadku," povedal kouč 31-ročného trojnásobného majstra sveta a 7-násobného európskeho šampióna.
      
Krátky program mužov je na programe v Korčuliarskom paláci Ľadovec vo štvrtok, finálové jazdy v piatok.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím