MOV nepovolil nálepky a čierne pásky na výstroji pretekárov počas ZOH

Soči 10. februára (TASR) - Športovci na ZOH v Soči nebudú môcť súťažiť s nálepkami na výstroji, ktorými si chceli pripomenúť nedávno zosnulú americkú akrobatickú lyžiarku Sarah Burkeovú. Tá tragicky zahynula mesiac pred začiatkom olympiády po nešťastnom páde na jednom z tréningov.
      
Nálepku na helmu pripomínajúcu jej kolegyňu chcela nosiť austrálska snoubordistka Tora Brightová, ale od Medzinárodného olympijského výboru (MOV) dostala príkaz od svojho úmyslu upustiť.
      
"Toto nariadenie nie je o pravidlách. Sme naklonení myšlienke uctiť si jej pamiatku, ale musí sa tak stať pri vhodnej príležitosti a v správnom čase. Hry v Soči sú sviatkom športu, oslavou života a preto sme toho názoru, že akékoľvek spomienkové akcie sa majú udiať mimo olympijského programu," citovala hovorcu MOV Marka Adamsa agentúra Reuters.
      
Burková bola viacnásobná šampiónka hier extrémnych športov X Games a mala veľkú zásluhu na tom, že na ZOH v Soči budú akrobatickí lyžiari premiérovo súťažiť aj na U-rampe.
      
"S nálepkou nesúcou meno Sarah budem súťažiť navždy. Nie však na olympiáde, pretože MOV to považuje za 'politické gesto'. Nechápem to," sťažovala sa Austrálčanka Brightová na sociálnej sieti Instagram.
      
Nórska lyžiarska výprava v Soči si pripomenula tragicky zosnulého brata bežkyne na lyžiach Astrid Uhrenholdtovej-Jacobsenovej podobným spôsobom. Štyri Severanky nastúpili na sobotňajší skiatlon s čiernymi páskami, čo sa MOV nepáčilo a Nóri dostali oficiálne upozornenie podobnú akciu neopakovať.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri