MOV potrestal za doping na ZOH 2014 Zajcevovú, Docenkovú a Čekalovovú

Lausanne 1. decembra (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) diskvalifikoval pre doping zo ZOH 2014 v Soči ďalšie tri ruské športovkyne vrátane členky striebornej biatlonovej štafety Oľgy Zajcevovej. O medailu však už Rusky prišli na začiatku týždňa po tom, čo MOV oznámil trest pre ďalšie dve členky štafety Janu Romanovovú a Oľgu Viluchinovú. Po ich diskvalifikácii sa vo výsledkovej listine posunú aj slovenské reprezentantky, ktoré pôvodne obsadili v pretekoch 14. miesto.

 

Okrem Zajcevovej MOV na základe správy Oswaldovej komisie dodatočne vyškrtol z výsledkových listín ZOH 2014 aj ruské bežkyne na lyžiach Anastasiu Docenkovú a Juliu Čekalovovú. Všetky športovkyne majú zároveň doživotný zákaz štartu na olympijských hrách v akejkoľvek funkcii, informovala agentúra AP. V rámci vyšetrovania ruského dopingu na ZOH 2014 diskvalifikoval MOV už 25 ruských športovcov.

 

Zajcevová získala aj zlaté medaily v štafete na ZOH 2006 a 2010, ako i striebro vo Vancouveri 2010 v pretekoch s hromadným štartom. Tých sa však piatkový verdikt MOV nedotýka.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím