MOV suspendoval Brazílsky olympijský výbor aj jeho šéfa Nuzmana

Lausanne 6. októbra (TASR) - Exekutíva Medzinárodného olympijského výboru (MOV) sa v piatok zaoberal zatknutím prezidenta Brazílskeho olympijského výboru (COB) Carlosa Arthura Nuzmana a rozhodla sa ho dočasne suspendovať. Čestného člena MOV obžalovali pre podozrenie z kupovania hlasov, ktoré zabezpečili Riu de Janeiro minuloročnú olympiádu. Exekutíva MOV na základe tejto skutočnosti schválila i niekoľko ďalších sankcií, vrátane suspendácie COB.
 

"Exekutíva MOV (EB) diskutovala o okolnostiach obvinení a zatknutí Carlosa Nuzmana, najmä pokiaľ ide o hlasovanie o hostiteľskom meste olympijských hier na zasadnutí MOV v roku 2009. Pokiaľ ide o postavenie pána Carlosa Nuzmana ako čestného člena MOV, EB na základe odporúčania Etickej komisie MOV rozhodla s okamžitou platnosťou dočasne pozastaviť Nuzmanovi všetky práva a výsady vyplývajúce z jeho funkcie. Zároveň ho stiahla z koordinačnej komisie pre olympijské hry v Tokiu 2020," uviedol MOV v piatkovom oficiálnom komuniké.
 

MOV tiež rozhodol o dočasnej suspendácii COB, keďže ten spolu s jeho prezidentom zodpovedali za kandidatúru Rio de Janeiro v roku 2009. EB preto s okamžitým účinkom prijala rozhodnutie dočasne pozastaviť ich činnosť. Znamená to zmrazenie dotácií a platieb od MOV do COB. Na brazílskych športovcov toto rozhodnutie nemá vplyv a na ZOH v Pjongčangu môžu Brazílčania štartovať pod svojou vlajkou.
      © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím