MOV začal disciplinárne konanie s 28 ruskými športovcami štartujúcimi na ZOH v Soči

Berlín 23. decembra (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) oznámil, že začal disciplinárne konanie s 28 ruskými športovcami, ktorí sú podozriví z manipulácie s dopingovými vzorkami na ZOH 2014 v Soči. MOV tak reagoval na hodnotiacu správu Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), ktorú vypracoval kanadský právnik Richard McLaren. Ten okrem iného analyzoval aj 95 vzoriek ruských športovcov, v 28 prípadoch zistil manipuláciu. Podľa jeho správy je medzi nimi dvanásť športovcov z Ruska, ktorí na olympiáde v Soči získali medaily.

Podľa McLarena v rokoch 2011 až 2015 profitovalo zo štátom riadeného dopingu v Rusku viac ako tisíc športovcov.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím