MOV zvažuje vylúčenie vzpierania z programu OH 2024

Lausanne 7. decembra (TASR) - Vzpieraniu reálne hrozí, že nebude súčasťou olympijských hier v roku 2024. Skôr, než Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodne o vylúčení tohto športu z olympijského programu, nariadil opakovanie testov dopingových vzoriek z OH 2012 v Londýne a na základe ich výsledkov vydá konečný verdikt.
 

Medzinárodná vzpieračská federácia (IWF) bude musieť v júni budúceho roka preukázať, akým spôsobom sa vyrovnáva s množiacimi sa dopingovými prípadmi svojich športovcov. Podľa prezidenta MOV Thomasa Bacha bude mať veľký vplyv na budúcnosť vzpierania na OH retestovanie vzoriek z londýnskych hier.


MOV už odobral 29 vzpieračom olympijské medaily po tom, čo opakované testy vzoriek z OH 2008 a OH 2012 priniesli pozitívne výsledky, najmä na steroidy. Vzpieranie určite zostane súčasťou programu OH 2020 v Tokiu, jeho ďalšia olympijská budúcnosť je však otázna. Informáciu priniesla agentúra AP.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X