MOV zvažuje vylúčenie vzpierania z programu OH 2024

Lausanne 7. decembra (TASR) - Vzpieraniu reálne hrozí, že nebude súčasťou olympijských hier v roku 2024. Skôr, než Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodne o vylúčení tohto športu z olympijského programu, nariadil opakovanie testov dopingových vzoriek z OH 2012 v Londýne a na základe ich výsledkov vydá konečný verdikt.
 

Medzinárodná vzpieračská federácia (IWF) bude musieť v júni budúceho roka preukázať, akým spôsobom sa vyrovnáva s množiacimi sa dopingovými prípadmi svojich športovcov. Podľa prezidenta MOV Thomasa Bacha bude mať veľký vplyv na budúcnosť vzpierania na OH retestovanie vzoriek z londýnskych hier.


MOV už odobral 29 vzpieračom olympijské medaily po tom, čo opakované testy vzoriek z OH 2008 a OH 2012 priniesli pozitívne výsledky, najmä na steroidy. Vzpieranie určite zostane súčasťou programu OH 2020 v Tokiu, jeho ďalšia olympijská budúcnosť je však otázna. Informáciu priniesla agentúra AP.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím