Na Dudinskej päťdesiatke si olympijské miestenky v chôdzi na 50 km poistili Majdán aj Tišťan

Dudince 19. marca (TASR) - Poľský chodec Rafal Augustyn v sobotu triumfoval na 35. ročníku medzinárodných pretekov Dudinská päťdesiatka a zaznamenal už svoje tretie víťazstvo na tomto podujatí. Tridsaťjedenročný Poliak zvládol náročnú trať v čase 3:43:22 hodiny, na druhom mieste skončil fínsky reprezentant Aleksi Ojala so stratou tri minúty a tri sekundy. Na tretej priečke skončil ďalší Poliak Adrian Blocki (+3:54 min).

Zo Slovákov skončil najvyššie Dušan Majdán, ktorý v čase 3:58:41 minúty obsadil 23. miesto a okrem titulu majstra Slovenska si definitívne zabezpečil miestenku na tohtoročnú olympiádu. Na hry do Ria pocestuje spolu s ním a majstrom sveta Matejom Tóthom aj Martin Tišťan. Ten obsadil v sobotu 24. miesto a bol druhý najlepší Slovák v cieli (4:00:43). Majdán a Tišťan mali už predtým splnené olympijské limity IAAF.