Na ME v biatlone v stíhačke P. Fialková piata, Kazár siedmy

Ťumeň 27. februára (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila piate miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch na majstrovstvách Európy v ruskom Ťumeni. Na 10 km trati sa z víťazstva tešila bieloruská reprezentantka Nadežda Skardinová s dvomi streleckými chybami. So stratou 7,4 sekúnd prišla do cieľa druhá Nemka Karolin Horchlerová a tretie miesto obsadila Ingrid Landmark Tandrevoldová z Nórska.

Slovenský biatlonista Matej Kazár obsadil v sobotňajších stíhacích pretekoch siedme miesto. Na 12,5 km trati sa z víťazstva tešil domáci reprezentant Anton Babikov, ktorý netrafil jeden terč a v cieli mu namerali čas 30:01,5 min. So stratou jedinej stotiny finišoval ďalší ruský pretekár Jevgenij Garaničev. Tretí bol Florian Graf z Nemecka (+46,0 s). Kazár bol na strelnici bezchybný a na víťaza stratil 1:24,4 min.