Na ME v grécko-rímskom zápasení získal István Lévai do 66 kg bronz

Vantaa 5. apríla (TASR) - Slovenský reprezentant v zápasení grécko-rímskym štýlom István Lévai získal na majstrovstvách Európy vo fínskom Vantaa bronzovú medailu. V semifinále prehral s Rusom Adamom Kurakom, ktorý napokon získal titul majstra Európy. Na ceste do semifinále slovenský reperezentant najskôr v predkole vyhral nad Chorvátom Dominikom Etlingerom, v osemfinále si poradil s Arménom Arsenom Julfalakjanom a vo štvrťfinále zdolal domáceho reprezentanta Tera Valimäkiho. Po semifinálovej prehre uspel v následnej repasáži a získal bronz. Dvadsaťtriročný zápasník VŠC Dukla Banská Bystrica István Lévai dosiahol už tretí cenný kov na vrcholnom podujatí. Vlani na ME v gruzínskom Tbilisi vybojoval bronz, v roku 2012 bol majstrom Európy.

Jeho brat Attila Lévai skončil svoju púť v kategórii do 59 kg v osemfinále, kde nestačil na Bielorusa Soslana Daurova. Rovnako v osemfinále skončil svoje účinkovanie na európskom šampionáte aj Dávid Lengyel, ktorý prehral s Nemcom Felixom Radingerom.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím