Na ME v sánkovaní Jozef Ninis siedmy, titul pre veterána Zöggelera

Sigulda 26. januára (TASR) - Taliansky sánkar Armin Zöggeler zajazdil v lotyšskej Sigulde najrýchlejší čas v oboch kolách a stal sa po tretí raz v kariére majstrom Európy. V pretekoch, ktoré sa započítavali aj do Svetového pohára triumfoval víťaz časom 1:35,913 pred Nemcom Johannesom Ludwigom (+0,106 s), bronz si vyjazdil ďalší Talian Dominik Fischnaller (+0,450). Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil siedme miesto, keď za Zöggelerom zaostal o 0,684 s. Dosiahol tak životný úspech na vrcholnom podujatí a druhý najlepší historický výsledok slovenského sánkovania v kategórii mužov, maximom zostáva bronz Jaroslava Slávika z Oberhofu 2004.

Jozef Ninis bol s vystúpením v Sigulde spokojný, no škrela ho zbabraná prvá jazda. Ak by mu vyšla podľa predstáv, mohol bojovať o medailu. "Škoda prvej jazdy, ktorá bola katastrofálna. Nevyšiel mi štart a potom sa to už so mnou viezlo. Pokazil som vrchnú pasáž- labyrint medzi bránkami 4-8, trochu sa mi to tam šmýkalo. Sám som bol prekvapený, že v cieli som 13. Druhá jazda bola podstatne lepšia a vďaka tretiemu najrýchlejšiemu času som sa v rámci ME vyšvihol na siedmu priečku. Dvakrát sa mi pred pretekmi snívalo,že som skončil na bronzovej pozícii. Keby nebolo pokazenej prvej jazdy, mohol som bojovať minimálne o štvrté miesto s Lotyšom Martinšom Rubenisom, na ktorého som si trúfal," povedal pre TASR Ninis.

Skúsený reprezentant verí, že úspešný výsledok zo Siguldy bude pre neho povzbudením pred blížiacim sa vrcholom sezóny. "Pevne verím, že mi to zdvihne sebavedomie pred olympijskou súťažou v Soči. Už som sa potreboval výsledkovo chytiť, pretože uplynulá sezóna Svetového pohára mi príliš nevyšla. Vždy som mal dobrú iba jednu jazdu," dodal Ninis.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím