Na ME vo vzpieraní bronz Kováča v nadhode do 105 kg, v trhu nemal platný pokus

Bukurešť 1. apríla (TASR) - Slovenský vzpierač Matej Kováč získal v nedeľu na majstrovstvách Európy v Bukurešti bronzovú medailu v nadhode kategórie do 105 kg. Jeho najlepší pokus mal hodnotu 206 kg, následných 212 kg už bolo nad jeho sily. Predtým si v trhu nepripísal ani jeden platný pokus a v dvojboji bol bez hodnotenia.
 

V Kováčovi sa bezprostredne po bronzovom nadhode miesili pocity. "Aspoň som si napravil chuť po nevydarenom trhu. Prevláda však sklamanie, pretože som mal dobre natrénované. Nebolo to také ťažké, aby som to nemohol dať. Samozrejme, bronzová medaila ma teší a nie som zase taký starý, aby som v budúcnosti nemohol bojovať o ďalšie," povedal pre TASR.
 

"Škoda základného pokusu v trhu, ktorý by asi znamenal štvrté miesto. Je to zvláštne, ale sme smutní aj napriek tomu, že máme medailu v nadhode. Maťo vytiahol prvý pokus v trhu pomerne vysoko a v tom zacítil bolesť v lakti. Pokus mu následne nevyšiel a už mal ten lakeť v podvedomí. Vo vzpieraní je veľmi veľa faktorov, ktoré ovplyvnia výkon. Sú také, ktoré sa dajú predvídať aj ovplyvniť, ale sú aj také, ktoré sa predvídať nedajú. Veľakrát je to aj šťastí," uviedol reprezentačný tréner Rudolf Lukáč pre TASR.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X