Na ME vo vzpieraní Richard Tkáč do 77 kg siedmy

Tel Aviv 8. apríla (TASR) - Slovenský vzpierač Richard Tkáč obsadil na majstrovstvách Európy v izraelskom Tel Avive dvojbojovým výkonom 330 kg 7. miesto. V trhu vzoprel iba základných 150 kg (6. miesto), v nadhode dostal v druhom pokuse nad hlavu 180 kg (8. miesto), v treťom bolo nad jeho sily 188 kg.

Zverenec trénera Rudolfa Lukáča naposledy štartoval na ME v Rusku, kde pred tromi rokmi v Kazani pôvodne obsadil štvrté miesto. Bronzový Rumun Rosu však dopoval a Slovák dodatočne získal bronz v dvojboji. Tkáč neprekonal svoje osobné maximá, ktoré utvoril na minuloročnom svetovom šampionáte v poľskom Vroclave, kde obsadil siedme miesto - dvojboj 338 kg, trh 153 kg a nadhod 185 kg.

Titul majstra Európy získal Erkand Qerimaj z Arménska, ktorý v dvojboji dostal nad hlavu 349 kg. Druhé miesto si vybojoval jeho krajan Daniel Godelli, ktorý vzoprel rovnako 349 kg, o víťazovi rozhodla nižšia telesná hmotnosť. Tretí bol Rus Razmik Unanian (344 kg).© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri