Na ME vo vzpieraní Richard Tkáč do 77 kg siedmy

Tel Aviv 8. apríla (TASR) - Slovenský vzpierač Richard Tkáč obsadil na majstrovstvách Európy v izraelskom Tel Avive dvojbojovým výkonom 330 kg 7. miesto. V trhu vzoprel iba základných 150 kg (6. miesto), v nadhode dostal v druhom pokuse nad hlavu 180 kg (8. miesto), v treťom bolo nad jeho sily 188 kg.

Zverenec trénera Rudolfa Lukáča naposledy štartoval na ME v Rusku, kde pred tromi rokmi v Kazani pôvodne obsadil štvrté miesto. Bronzový Rumun Rosu však dopoval a Slovák dodatočne získal bronz v dvojboji. Tkáč neprekonal svoje osobné maximá, ktoré utvoril na minuloročnom svetovom šampionáte v poľskom Vroclave, kde obsadil siedme miesto - dvojboj 338 kg, trh 153 kg a nadhod 185 kg.

Titul majstra Európy získal Erkand Qerimaj z Arménska, ktorý v dvojboji dostal nad hlavu 349 kg. Druhé miesto si vybojoval jeho krajan Daniel Godelli, ktorý vzoprel rovnako 349 kg, o víťazovi rozhodla nižšia telesná hmotnosť. Tretí bol Rus Razmik Unanian (344 kg).© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím