Na ME voľnoštýliarov Mykola Bolotňuk do 65 kg piaty

Vantaa 1. apríla (TASR) - V úvodný deň majstrovstiev Európy v zápasení vo Fínsku sa na žinenkách predstavili traja slovenskí reprezentanti vo voľnom štýle, pričom najviac sa z nich darilo Mykolovi Bolotňukovi. Borec Vihorlatu Snina obsadil v hmotnostnej kategórii do 65 kg veľmi pekné piate miesto.

Bolotňuk si najprv v osemfinále poradil so Švajčiarom Stevenom Grafom, vo štvrťfinálovom súboji potom nestačil na Serveta Coskuna. Keďže ale Turek postúpil až do finále, poslal slovenského voľnoštýliara pochádzajúceho z Ukrajiny do repasáže. V nej najprv vyradil Maďara Norberta Lukácsa a potom sa stretol s Bulharom Borislavom Novačkovom. V prípade víťazstva by Bolotňuk získal bronzovú medailu, lenže bulharský zápasník bol nad jeho sily.

Dvadsaťpäťročný Bolotňuk piatym miestom dosiahol svoj najlepší výsledok v kariére na vrcholnom podujatí, keď o dve priečky vylepšil umiestnenie z vlaňajších ME v Tbilisi. Jeho úspech je o to cennejší, že počas prípravy na tohtoročný šampionát mal zdravotné problémy. Niekoľko dní mal zapálené hrdlo a bojoval s teplotami.

"Škoda, že Mykolovi unikla medaila, ale aj tak je to jeho najlepší výsledok, od kedy reprezentuje Slovensko. Vzhľadom na jeho zdravotné ťažkosti som sa trochu bál, ako skončí, navyše kvôli nim musel zmeniť váhovú kategóriu z pôvodných 61 na 65 kg, lebo nemohol zhadzovať kilá. Nakoniec sa s tým veľmi dobre vyrovnal. Ja som nečakal, že sa dostane tak ďaleko. Je to super výsledok," zhodnotil pre TASR Bolotňukovo vystúpenie reprezentačný tréner voľnoštýliarov Peter Hirjak.

Titul európskeho šampióna si v kategórii do 65 kg vybojoval Rus Magomed Kurbanaliev, ktorý vo finále zdolal Bolotňukovho premožiteľa Coskuna.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím