Na MS v rýchlostnej kanoistike oba štvorkajaky piate, Mládková siedma a Gelle ôsmy

Račice 27. augusta (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka obsadil v A-finále K4 na 500 m na MS v Račiciach piate miesto. Strieborní medailisti na tejto trati z ME v Plovdive zaostali o vyše poldruhasekundy za víťaznou nemeckou loďou s posádkou Tom Liebscher, Ronald Rauhe, Max Rendschmidt, Max Lemke. Štvorkajak na 500 m je novou olympijskou disciplínou, v programe OH 2020 nahradí preteky na dvojnásobnej trati.

Pred dvomi rokmi na MS v Miláne získali Myšák, Vlček, Tarr a Linka zlato na kilometri. Aj “káštvorka” na 1000 m v zložení Martin Nemček, Milan Fraňa, Samo Baláž, Gábor Jakubík skončila v Račiciach piata. Zo zisku zlata sa tešili favorizovaní Austrálčania Kenny Wallace, Riley FitzSimmons, Murray Stewart, Jordan Wood.

Ivana Mládková finišovala v A-finále K1 na 200 m siedma. V porovnaní s päťstovkou si polepšila o jednu priečku. Zlato si podľa očakávania vybojovala Novozélanďanka Lisa Carringtonová - olympijská šampiónka z Ria 2016 i Londýna 2012. Peter Gelle prišiel v A-finále K1 na 500 m do cieľa ôsmy, zvíťazil domáci Čech Josef Dostál. Matej Rusnák dopádloval v B-finále C1 na 500 m tretí a celkovo skončil dvanásty.

Z výsledkov MS, A-finále – muži, K4 na 500 m: 1. Nemecko (Liebscher, Rauhe, Rendschmidt, Lemke) 1:17,734, 2. Španielsko (Germade, Toro, Garrote, Walz) 1:18,371, 3. Česko (Havel, Štěrba, Špicar, Šlouf) 1:18,729, ... 5. SLOVENSKO (Denis MYŠÁK, Erik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA) 1:19,471, K4 na 1000 m: 1. Austrália (Wallace, FitzSimmons, Stewart, Wood) 2:50,576, 2. Maďarsko (Kammerer, Tóth, Ceiner, Páuman) 2:50,931, 3. Nemecko (Gecso, Reuschenbach, Stroinski, Spenner) 2:53,146, ... 5. SLOVENSKO (Martin NEMČEK, Milan FRAŇO, Samo BALÁŽ, Gábor JAKUBÍK) 2:55.4167, K1 na 500 m: 1. Dostál (ČR) 1:36,520, 2. Holten Poulsen (Dán.) 1:38,267, 3. Kucharyk (Ukr.) 1:38,483, ... 8. Peter GELLE (SR) 1:40,125, ženy - K1 na 200 m: 1. Carringtonová (N. Zél.) 38,433, 2. EAastrandová Jorgensenová (Dán.) 39,001, 3. Walczykiewiczová (Poľ.) 39,559, ... 7. Ivana MLÁDKOVÁ (SR) 39,785.