Na MSJ vo vodnom slalome Stanovská s medailou aj C1, skončila tretia

Ivrea 22. júla (TASR) - Na MSJ v talianskom meste Ivrea medailovo zažiarila v slovenskej výprave slalomárov na divokej vode juniorka Soňa Stanovská. Po striebre v kajaku vyskočila na bronzový stupienok aj v kanoe. V semifinále bola štvrtá, no v súčasnej forme, ktorá ju deň predtým vyniesla na strieborný stupienok medzi kajakárkami, si trúfala jednoznačne na medailu aj v singloch. Vlani v Čunove vybojovala práve v nich striebro a siahala po ňom aj po dojazde, i keď smoliarsky na poslednej 20. bránke nabrala dve sekundy penalizácie. V porovnaní so semifinále (105,65) sa zrýchlila o vyše sekundu a nakoniec sa tešila z bronzovej medaily.

 

Na MSJ sa Stanovská stala v slovenskej výprave najúspešnejšou účastníčkou so striebrom a bronzom, okrem jej dvoch medailí získalo Slovensko ešte zlato v tímoch 3xK1 ženy do 23 rokov a v historickej bilancii nazbieralo už 56 kovov (22-19-15).  Dve finálové umiestenia si vypádlovali slovenskí slalomári v kategórii do 23 rokov, keď singlistka Simona Maceková aj kajakár Jakub Grigar (obhajca titulu) obsadili siedme miesta.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X