Na MSJ vo vodnom slalome Stanovská s medailou aj C1, skončila tretia

Ivrea 22. júla (TASR) - Na MSJ v talianskom meste Ivrea medailovo zažiarila v slovenskej výprave slalomárov na divokej vode juniorka Soňa Stanovská. Po striebre v kajaku vyskočila na bronzový stupienok aj v kanoe. V semifinále bola štvrtá, no v súčasnej forme, ktorá ju deň predtým vyniesla na strieborný stupienok medzi kajakárkami, si trúfala jednoznačne na medailu aj v singloch. Vlani v Čunove vybojovala práve v nich striebro a siahala po ňom aj po dojazde, i keď smoliarsky na poslednej 20. bránke nabrala dve sekundy penalizácie. V porovnaní so semifinále (105,65) sa zrýchlila o vyše sekundu a nakoniec sa tešila z bronzovej medaily.

 

Na MSJ sa Stanovská stala v slovenskej výprave najúspešnejšou účastníčkou so striebrom a bronzom, okrem jej dvoch medailí získalo Slovensko ešte zlato v tímoch 3xK1 ženy do 23 rokov a v historickej bilancii nazbieralo už 56 kovov (22-19-15).  Dve finálové umiestenia si vypádlovali slovenskí slalomári v kategórii do 23 rokov, keď singlistka Simona Maceková aj kajakár Jakub Grigar (obhajca titulu) obsadili siedme miesta.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím