Na MSJ vo vodnom slalome striebro Stanovskej v K1

Ivrea 21. júla (TASR) - Na MS juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v talianskom meste Ivrea sa slovenská výprava radovala z prvého individuálneho kovu. Na striebornom stupni sa ocitla v kajaku juniorka Soňa Stanovská, keď ju predstihla jedine Slovinka Hočevarová o 3,56 s. "Na trati som urobila jednu obrovskú chybu, musela som na konci zariskovať, no na šťastie ten koniec mi vyšiel," vyznala sa Stanovská z pocitov. "Asi začnem zbierať druhé miesta, pretože aj vlani v Bratislave som bola druhá."  

 

Vo finále sa v sobotu zo Slovákov ešte objavil juniorský singlkanoista Ľudovít Macúš, ktorý skončil ôsmy. V kategórii do 23 rokov sme nemali finálové zastúpenie. Obhajca zlata v C1 a víťaz kvalifikácie Marko Mirgorodský v semifinále obsadil až 20. miesto. Z kajakárok najlepšie obstála v semifinále Michaela Haššová, ale 13. miesto na finále nestačilo.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím